Najděte nejlevnejší letenky

Andorra Turistická stezka Les Fonts

Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Turistická stezka Les Fonts


1. Jak dlouhá je turistická stezka Les Fonts v Andoře?
Stezka má délku přibližně 6,5 km.

2. Kde se nachází začátek stezky Les Fonts?
Začátek stezky se nachází v obci La Massana v Andoře.

3. Je nutné platit za vstup na turistickou stezku Les Fonts?
Vstup na stezku je zdarma.

4. Jak náročná je turistická stezka Les Fonts?
Stezka má střední obtížnost a je vhodná pro běžné turisty s průměrnou fyzickou kondicí.

5. Jaké atrakce lze na stezce Les Fonts navštívit?
Na stezce můžete navštívit krásné vodopády a jezírka, překonat říčku přes malebné mostky a nakonec se dostat na horský vrchol, odkud je nádherný výhled na okolní krajinu.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu turistické stezky Les Fonts?
Stezka je otevřená v letních měsících od června do září. Nejlepší čas na návštěvu je v létě, kdy jsou teploty příjemné a příroda v plném rozkvětu.

7. Jak se na turistickou stezku dostat?
Nejlepší způsob, jak se na stezku dostat, je autem nebo místním autobusem. Autem se lze dostat do obce La Massana, kde se nachází začátek stezky. Místní autobusy jezdí v letních měsících a zastavují v blízkosti začátku stezky.

8. Je nutné mít na stezce Les Fonts průvodce?
Ne, průvodce není nutný, ale je vždy dobré mít mapu a informace o trase. Na turistické stezce jsou k dispozici informační tabule s popisem trasy a zajímavostí.


Dovolená Andorra Turistická stezka Les Fonts


Andorra je malá, ale nádherná země, nacházející se v Pyrenejích. Je to ideální místo pro milovníky přírody, kteří se chtějí vydat na pěší turistiku na jednu z mnoha stezek. Jednou z nejkrásnějších tras je stezka Les Fonts, která vás zavede do srdce národního parku Coma Pedrosa.

Tato trasa začíná v blízkosti vesnice Arinsal a může být absolvována během jednoho dne. Stezka je dobře značená a nabízí nádherné výhledy na okolní hory a údolí. Začátek trasy vede lesem a pokračuje kolem horských potoků, kde se můžete svěžím vodopádům ochladit. Cesta dále pokračuje do údolí, kde se můžete zastavit a vychutnat si panoramatický výhled.

Další úsek vedoucí do národního parku Coma Pedrosa vás odmění nádhernými výhledy. Cesta je poněkud strmější, ale stojí za to, protože se vám naskytne pohled na krásné horské jezírko. Pokračujete dále k horské chatě, kde si můžete odpočinout a načerpat nové síly. Odtud je možné pokračovat dále na vrchol Coma Pedrosa, který je nejvyšším vrcholem Andorry.

Trasa Les Fonts je velmi oblíbená u turistů, proto je třeba si na ni dát pozor. Stezka je však dobře udržovaná a nabízí jedinečné zážitky při turistice v Andoře. Pokud hledáte krásné výhledy, klidnou atmosféru a pohodovou pěší turistiku, stezka Les Fonts je tou pravou volbou pro vás. Rozhodně neváhejte a vydejte se na túru do národního parku Coma Pedrosa, který vás dostane do samotného srdce Andorry.


Letenka Andorra Turistická stezka Les Fonts


Andorra je malebné knížectví v Pyrenejských horách mezi Francií a Španělskem. Můžete si tam užít spoustu přírodních krás a turisticky atraktivních míst. Jedním z míst, které jistě stojí za shlédnutí, je turistická stezka Les Fonts.

Stezka Les Fonts se nachází v oblasti Escaldes-Engordany a Andorra la Vella. Jedná se o pěší trasu, která se vine podél řeky Valira del Nord, a nabízí vám úchvatné výhledy na okolní hory a zelené údolí. Turistická stezka začíná v zóně La Plana a pokračuje až k Jezeru Engolasters.

Po cestě se vám naskytne mnoho příležitostí obdivovat krásy přírody v Andoře. Můžete si prohlédnout nádherné vodopády, sledovat vodní toky řeky a procházet se lesem a přitom snadno sbírat lesní plody. V průběhu stezky se vám také ukáží staré kamenné domy a stodoly.

Obzvláště zajímavým místem je Jezero Engolasters. Toto jezero napájí zdejší přehrada a je obklopeno zelenými pláními a skalami. Můžete si zde odpočinout a užít si klidné momenty, které nabízí příroda. Existuje také možnost zapůjčit si vodní kolo a projet se po hladině.

Turistická stezka Les Fonts je vhodná pro všechny věkové kategorie. Trasa je značená tak, aby si ji zvládli i začátečníci a turisté s dětmi. Některé úseky cesty jsou sice náročnější, ale i tak jsou přístupné pro všechny, kteří si chtějí užít krásy tohoto místa.

Doporučuje se však mít na paměti, že se jedná o přírodní oblast, kde platí určitá pravidla. Měli byste se tedy vyvarovat jakéhokoli znečišťování a házení odpadků. Pokud chcete s sebou mít nějakou svačinu, je lepší si ji sbalit z domu než si ji kupovat v obchodě na místě.

Celkově vzato, turistická stezka Les Fonts je jednou z nejkrásnějších tras, které Andorra nabízí. Je to skvělá příležitost užít si krásy přírody, procházet se mezi zelenými pláními a užít si klidný den s rodinou nebo přáteli. A pokud hledáte další turistická místa v Andoře, určitě neváhejte navštívit její hlavní město Andorru la Vella a užít si turistiku i nákupy v novějších obchodních centrech.


Ubytování Andorra Turistická stezka Les Fonts


Andorra je nejmenší nezávislý stát Evropy, který se rozkládá v Pyrenejských horách. A pokud hledáte jedinečné zážitky a krásnou přírodu, tak Andorra je pro vás tou správnou volbou. Tento stát nabízí překrásnou turistickou stezku Les Fonts, která v sobě spojuje krásné scenérie a ohromující vodopády s prvotřídním ubytováním.

Turistická stezka Les Fonts

Turistická stezka Les Fonts je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Andoře. Tato stezka vám umožní prozkoumat skvělou přírodu Andorry, kterou jsou Pyreneje. Tato stezka je známá svými řadou vodopádů a pěších tras, které jsou víceméně středně obtížné a protínají nejkrásnější část Andorry.

Začátek stezky je v obci Encamp a končí u vesnice Escaldes-Engordany. Celá trasa má délku 7,2 km a její průměrná délka činí asi 3 hodiny. Turistická stezka Les Fonts umožní pohled na mnoho vodopádů, které jsou neuvěřitelně nádherné. Nejkrásnější vodopád se nazývá "Saut D'acompte", což znamená "sleva z účtu". Tento vodopád je 15 metrů vysoký a během letních měsíců vytváří ohromující lesk.

Ubytování

Andorra nabízí řadu luxusních hotelů, včetně mnoha pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí v blízkosti této turistické stezky. Tyto hotely nabízejí nejvyšší standard ubytování a jejich vynikající služby budou spestřit vaše dovolenou.

Hotel Camp del Serrat

Hotel Camp del Serrat je jedním z nejlépe hodnocených hotelů v Andoře, který se nachází v blízkosti turistické stezky Les Fonts. Tento hotel poskytuje jedinečný zážitek v nádherném prostředí přírody Pyrenejí. Hotel nabízí 17 pokojů různých kategorií, včetně apartmá s jedním útulným obývacím pokojem a oddělenou ložnicí.

Hotel Spa Termes SERHS Carlemany

Tento luxusní pětihvězdičkový hotel se nachází v centru Escaldes-Engordany a nabízí moderní ubytování s prvotřídními službami. Hotel má 33 pokojů a 8 apartmá s výhledem na okolní pláně a hory. Každý pokoj je zařízený v moderním stylu a vybavený klimatizací, LCD televizí a minibarem.

Andorran Center Hotel

Andorran Center Hotel se nachází v centru města Escaldes-Engordany a je ideálním místem pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování v blízkosti turistické stezky Les Fonts. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmá s výhledem na hory. Pokoje jsou prostorné a vybavené klimatizací, minibarem a satelitním TV.

Závěr

Turistická trasa Les Fonts nabízí návštěvníkům neopakovatelná scenérie a ohromující vodopády, ať už se rozhodnete pro výlet s rodinou nebo romantickou dovolenou s partnerem. Andorra nabízí také luxusní hotely, které jsou ideální pro relaxaci po náročném dni na turistické trase Les Fonts. Bez ohledu na typ dovolené, je Andorra ideální volbou pro ty, kteří hledají skvělou přírodu a nejvyšší standard ubytování.


Počasí Andorra Turistická stezka Les Fonts


Andorra, malá země v Pyrenejích mezi Španělskem a Francií, je pro turisty oblíbeným cílem. Je zde mnoho aktivit pro návštěvníky, včetně pěších túr, cyklistických výletů a lyžování. Jedna z nejkrásnějších turistických stezek v Andoře je Les Fonts.

Les Fonts je turistická stezka, která začíná v městečku La Massana a vede národním parkem Coma Pedrosa. Je to velmi oblíbená trasa pro turisty, kteří hledají krásné výhledy a oázy klidu. Stezka je poměrně náročná, ale vynikající povrch a jasná značka ji dělají snadno dostupnou pro většinu turistů.

Celá trasa stezky Les Fonts měří asi 10 kilometrů a je ideální pro výlet celý den. Stezka začíná podél řeky La Massana, která poskytuje krásné pozadí ke krátké procházce. Poté se stezka zvedá do horského terénu a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

Po chvíli stoupání se dostanete k prvnímu vodopádu, Font del Bisbe, což je malý vodopád, který klesá z malého jezera. Je to ideální místo pro piknik nebo jen zastavit a obdivovat krásu.

Dalším cílem na stezce Les Fonts je vodopád Font de la Sorteny. Tento 15m vysoký vodopád poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu. Stezka zde pokračuje po serpentinách směrem nahoru přes rozsáhlý horský les. Tento úsek stezky je velmi klidný a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Posledním cílem na této turistické trase je horská hájovna Refugi de les Fonts, která nabízí malou restauraci a ubytování pro turisty. Z oblasti kousek od hájovny se nabízí výhled na okolní hřeben Mas de la Font.

Celkově je turistická stezka Les Fonts v Andoře jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších výletů v zemi. Výhledy na krajinu jsou nádherné a náročnější cesta stezky dává turistům možnost zakusit nádhernou přírodu Pyrenejí. Pokud plánujete návštěvu Andorry, neváhejte s tímto výletem, zážitek určitě stojí za to.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky