Najděte nejlevnejší letenky

Francie Marseille

Ubytování Francie Marseille


Marseille je jedním z nejvýznamnějších měst Francie. Leží na jihovýchodě země, na pobřeží Středozemního moře, a nabízí nádherné pohledy na odpočívající moře, živé přístavy, středověké památky a moderní architekturu.

Pokud se chystáte navštívit Marseille, určitě byste měli zvážit, kde se budete ubytovávat. Ve městě najdete mnoho možností, od luxusních hotelů až po levnější ubytování. Záleží na vašem rozpočtu a očekáváních.

Luxusní hotely

Pokud hledáte něco opravdu speciálního a nevadí vám investovat peníze do vašeho ubytování, Marseille má několik krásných luxusních hotelů, jako jsou InterContinental Marseille - Hotel Dieu, Le Petit Nice - Passedat a Sofitel Marseille Vieux-Port. Tyto hotely nabízejí nejen prvotřídní pohostinství a vybavení, ale také nádherné výhledy na moře a město.

Středně drahé hotely

Marseille nabízí mnoho středně drahých hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zůstat na úrovni, ale nechtějí utrácet tolik peněz. Například Holiday Inn Marseille, NH Collection Marseille, Grand Hotel Beauvau Marseille Vieux-Port a Mercure Marseille Centre Vieux-Port nabízejí pohodlná ubytování v centru města.

Hostely a levná ubytování

Pokud jste na rozpočtu, ale stále chcete zůstat ve městě, Marseille má mnoho hostels a levných hotelů, které vám mohou nabídnout skvělou hodnotu. Například Mama Shelter Marseille, Vertigo Vieux-Port a Hotel Azur Marseille Vieux-Port jsou skvělým výběrem pro ty, kteří hledají levné ubytování.

Airbnb

Další možností je pronajmout si byt nebo pokoj přes Airbnb. To je skvělá volba pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti centra města a chtějí mít více svobody a soukromí než v hotelu.

Celkově lze říci, že Marseille nabízí mnoho možností ubytování pro každý rozpočet a vkus. V závislosti na vašich preferencech si vždy můžete najít ideální ubytování, které vám umožní užít si všechno, co Marseille nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Marseille


1. Můžu se dostat z letiště do Marseille vlakem?

Ano, existuje vlaková linka, která spojuje letiště Marseille Provence s centrem Marseille.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Marseille?

Nejlepší pláže v Marseille jsou Plage du Prado, Plage de la Pointe Rouge a Plage des Catalans.

3. Stojí za to navštívit Národní park Calanques?

Určitě! Národní park Calanques nabízí úžasné scenérie, kde se setkávají moře, útesy a vysoké hory.

4. Existují v Marseille nějaké památky UNESCO?

Ano, v Marseille se nacházejí dvě památky UNESCO: Fort Saint-Nicolas a Basilique Notre-Dame de la Garde.

5. Můžu se v Marseille sportovně aktivovat?

Ano, v Marseille jsou perfektní podmínky pro sportovní aktivity jako například plavání, windsurfing, potápění a vodní lyžování.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se v Marseille dopravovat?

V Marseille je doprava zajištěna městskou hromadnou dopravou, která zahrnuje metro, tramvaje, autobusy a trajekty. Pokud se chcete dostat do okolí Marseille, doporučujeme využít vlakové spoje.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Marseille?

V Marseille najdete spoustu skvělých restaurací. K některým z nejlepších patří Chez Fonfon, La Cantinetta, Le Café des Epices a L'Epuisette.

8. Co si vzít s sebou na výlet do Marseille?

Na výlet do Marseille si určitě vezměte pohodlné oblečení a pohodlné boty. Pokud plánujete navštívit pláže, nezapomeňte na plavky a ručník. Pokud se chystáte na výlet do Národního parku Calanques, nezapomeňte na dostatečné množství vody a potravin, protože v parku není dostatečná infrastruktura.


Dovolená Francie Marseille


Francie je jedna z nejkrásnějších zemí na světě, každý rok navštěvují turisté z celého světa kraj vinic a sýrů, bohaté historie a kultury a samozřejmě také kouzelných pláží. Mezi nejpopulárnější letoviska v zemi patří Marseille, druhé největší město ve Francii a věhlasné místo pro dovolené u Středozemního moře.

Marseille je vyhlášené pro svou bohatou historii a architekturu, stejně jako pro své luxusní hotely s bohatými službami. Město se rozprostírá na pobřeží, což znamená, že návštěvníci mohou vychutnat dokonalý pohled na azurové moře přímo z okna svého hotelového pokoje. V Marseille nechybí ani řada kulturních akcí, jako jsou například divadelní představení, koncerty místních hudebníků či sportovní akce.

Nejvýznamnější památky v Marseille jsou většinou ze 19. a 20. století a patří k nim například sídlo francouzského prezidenta a radnice. Turisté mohou také navštívit místní muzea, galerie a památníky, jako je Muzeum Marseilleských dějin, kalendář Kapucínů a katedrála Sainte-Marie-Madeleine. Na pláži v Marseille se lze také věnovat mořským sportům, jako je šnorchlování, potápění, vodní lyžování a jachting.

V Marseille nechybí ani skvělé restaurace a kavárny, kde si turisté mohou vychutnat skvělé jídlo a nápoje. Kuchyně Marseille je známá pro své chutné ryby a mořské plody, stejně jako pro regionální pokrmy a produkty, jako jsou zelenina, olivy a sýry.

Pokud se chystáte na dovolenou do Marseille, doporučujeme navštívit město v letních měsících, kdy je nejvhodnější období pro pohodovou dovolenou na pláži. Při bujných slunečných dnech si lze vychutnat slunce na čistých plážích a užít si zábavu a pohodu v jednom z mnoha luxusních hotelů.

V Marseille si lze také vychutnat dokonalý noční život v elegantních klubech a diskotékách. Ty jsou k dispozici jak pro návštěvníky města, tak i pro místní obyvatele.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, doporučujeme navštívit lázně v Marseille, které nabízejí různé relaxační procedury. Tyto lázně jsou vybaveny nejmodernějšími zařízeními a poskytují zákazníkům pohodlí a luxus.

Marseille je jedním z nejkrásnějších měst Francie a zaslouží si návštěvu na dovolenou nejen kvůli své krásné přírodní scenérii a historickému dědictví, ale také kvůli svým zábavným možnostem. Turisté se sem vrací stále znovu a znovu, protože Marseille nabízí kromě luxusu také nezapomenutelné zážitky a pohostinnost.


Počasí Francie Marseille


Marseille, největší město na jihu Francie, se rozprostírá na břehu Středozemního moře. Díky své poloze v jižní Francii, má Marseille slunečné a teplé počasí po většinu roku. Přestože se v zimě někdy ochladí, teploty zpravidla zůstávají mírné.

V létě, které trvá od června až do září, je převážně teplé a suché. Průměrná denní teplota v tomto období se pohybuje mezi 25 až 30 stupni Celsia, ale mohou být i dny, kdy teploty přesahují 35 stupňů. Teplá a slunečná léta jsou ideální pro návštěvu Marseille a pro využití vodních sportů na pláži.

Podzim a jaro jsou mírné a vlhké, ale oblast je stále dostatečně teplá na to, aby bylo možné se vychutnat venkovní aktivity. Průměrná denní teplota v těchto sezónách se pohybuje mezi 15 až 20 stupni Celsia, ale mohou nastat také chladnější dny, kdy se teploty pohybují kolem 10 stupňů.

Zima je nejchladnější období v roce v Marseille. Průměrná teplota v tomto období je kolem 10 stupňů Celsia, ale někdy teploty klesnou i pod bod mrazu. Přestože je zima v Marseille chladnější než v létě, teploty jsou stále mírné a není to období, kdy by bylo velmi studené.

V obecném popisu počasí v Marseille je třeba poznamenat, že město je známé svými silnými větry, které mohou během letních měsíců dosahovat až 70 km/h a v zimě až 100 km/h. Nicméně tyto větry jsou spíše než problémem, v Marseille jsou považovány za přírodní zdroj energie a příležitost k využití větrné energie.

Celkově má Marseille příjemné počasí po většinu roku a je ideálním místem pro návštěvu pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře.


Letenka Francie Marseille


Přemýšlíte o tom, že si koupíte letenku do Marseille ve Francii? Pokud jste fanouškem jihu a máte rádi slunce, moře, dobré jídlo a víno, nedělejte nic jiného. Marseille a jeho okolí jsou jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na jihu Francie.

Marseille, které se nachází na jihovýchodě Francie, je největším přístavem a druhým největším městem v zemi. Má bohatou historii, krásnou přírodu a mnoho turistických atrakcí. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je nejspíše starý přístav Vieux-Port, který je místem mnoha rybářských lodí, jachet a místních trhů.

V okolí Marseille se nachází mnoho krásných měst a obcí, které stojí za návštěvu. Mezi nimi nejznámější jsou Aix-en-Provence, Cassis a Avignon. Aix-en-Provence je vynikající pro ty, kteří se chtějí dostat kultury a umění. Cassis nabízí návštěvníků krásné pláže a maják, ze kterého je nádherný výhled na okolní krajinu. Avignon je známý pro svůj historický střed a sídlo papežů v 14. století.

Jako třešnička na dortu můžete vyzkoušet mnoho skvělých jídel a vín, za které je tento region známý. Mezi nejznámější pokrmy patří bouillabaisse, tradiční rybí polévka, a salade niçoise, salát se zeleninou a tuňákem. Francie je také známá pro svá skvělá vína, zejména z oblasti Provence.

Koupit letenku do Marseille není problém, nabídky máte na výběr hodně. Důležité je si vybrat tu správnou aerolinii a případně také vhodný termín, abyste si užili co nejvíce krajiny a kulturních památek.

Vzhledem k tomu, že Marseille má velký přístav, můžete se kromě letadla dostat do města také lodí. Tuto možnost využívají návštěvníci, kteří chtějí vidět krásu tohoto města i z moře.

Své letovisko však Marseille není pouze v letním období, ale můžete sem přijet klidně i na podzim či zimu. Tento čas je přeci jen o něco klidnější než sezóna a tak si zde skvěle odpočinete od všední reality.

Tak pokud se chystáte na francouzskou riviéru, Marseille je skvělým místem, které rozhodně stojí za to navštívit. Krásný výhled, skvělé jídlo, kultura a památky – to všechno pro vás bude zážitkem navíc.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky