Najděte nejlevnejší letenky

Haiti Bassin Bleu

Dovolená Haiti Bassin Bleu


Dovolená na Haiti není pro turisty zrovna běžnou záležitostí. Bezpečnostní situace v zemi není vždy stabilní a infrastruktura turistického průmyslu zdaleka nedosahuje standardů ostatních karibských destinací. Přesto se Haiti může pyšnit několika unikátními destinacemi, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je i krásné tropické jezero Bassin Bleu.

Bassin Bleu se nachází na jihu Haiti v oblasti Jacmel. Jde o tajemné a nádherné místo obklopené přírodou. Kvůli blízkosti k městu Jacmel a nedostateku propagace, se toto místo netěší velké návštěvnosti turistů, což zajišťuje klid a pohodu pro každého, kdo sem zavítá.

Jezero se nachází asi 40 km od města Jacmel a byl v minulosti využíván jako místo pro rituály a oběti místního Voodoo náboženství. Dnes už se tady takové věci nedějí a jezero slouží k relaxaci a koupání.

Jezero je tvořeno třemi vodopády, kterými teče průzračná voda a vytváří krásné vodní kaskády. Voda v jezeře je modrozelená a díky hustému pralesu, který obklopuje jezero, je zde velmi vlhké a chladné klima. Návštěvníci si mohou užívat krásné koupání v naprosto čisté vodě a užít si krásnou přírodu.

K jezeru se dostanete buď pěšky, nebo na koni. Cesta pěšky trvá asi 45 minut, kdy se procházíte přes nádherné pralesy s výhledem na moře a hory. Cestou potkáváte místní farmáře, kteří pěstují zemědělské plodiny a pokud máte štěstí, tak narazíte na nějakou místní akci.

Pokud se rozhodnete pro jízdu na koni, můžete si ji objednat v Jacmelu a bude se Vám tady dostávat mnohem více zážitků. Jízda na koni trvá také asi 45 minut a koněm projíždíte neuvěřitelně krásnými pralesy a krajinnými scenériemi.

Jezero Bassin Bleu je ideální pro ty, kteří hledají místo, kde se mohou uvolnit a prožít krásný den v přírodě a zároveň poznat haitijskou kulturu. Ať se rozhodnete pro jízdu na koni nebo pro pěší výlet, určitě nebudete litovat tohoto krásného zážitku.


Letenka Haiti Bassin Bleu


Bassin Bleu je jedním ze skrytých pokladů Haiti, který rozhodně stojí za to navštívit. Její nádherně modrá voda a okolní tropické džungle tvoří jedinečnou a nezapomenutelnou scenérii.

Pokud se rozhodnete navštívit Haiti a zároveň se chcete těšit z krásného přírodního úkazu, měli byste si určitě zarezervovat letenku do Haiti a vydat se na cestu za tímto unikátním zážitkem.

Bassin Bleu se nachází asi hodinu a půl jízdy od hlavního města Port-au-Prince. Cesta z města do tohoto turistického místa není jednoduchá a většinou se doporučuje podniknout ji s průvodcem. Nicméně, cesta k nádherné mořské zátoce s jedinečnými vodopády a ledovcovou modrou vodou stojí určitě za to.

Po příjezdu se nejprve vydáte pěšky po stezce přes tropické lesy, což je samou radostí pro ty, kteří milují přírodu. Po cestě uvidíte neuvěřitelné květiny, ptáky se světlými křídly a samozřejmě také mnoho jiných exotických zvířat.

Ale více než cestou se budete těšit na samotné koupání v této nádherné vodě. Modrá voda vypadá jako ledovcová a je úplně čistá, což je úžasný zážitek pro všechny, kteří rádi plavou v přírodních vodních zdrojích.

Jestli se rozhodnete navštívit Haiti a její krásný Bassin Bleu, budete potřebovat dobré boty pro pěší výlety, plavky a vodu, abyste se na Vaší cestě mohli udržovat hydratovaní. Také si nezapomeňte přinést trochu peněz na vstup do tohoto krásného místa.

Celkově vzato, Haiti a její Bassin Bleu jsou nádherným přírodním úkazem, který stojí za to vidět. Ačkoli může být cesta trochu složitá, atmosféra a nádherná modrá voda Ve Vas zanechají neodolatelný dojem na celý Váš život.


Ubytování Haiti Bassin Bleu


Haiti Bassin Bleu se nachází v jihovýchodní části ostrova Haiti a je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních krás na světě. Je to místo, které se nachází daleko od města, v klidné a krásné přírodě obklopené nádhernou tropickou vegetací, kde se můžete dostat k jedinečnému přírodnímu divu, kterým je nocleh v orchidejové zahradě a návštěva malého vodopádu.

Ubytování v Haiti Bassin Bleu zahrnuje několik možností, od tradičních domů v místním stylu až po moderní vilky a bungalovy, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti přírodních památek. Tyto ubytování jsou všechna pohodlná a luxusní, vybavena všemi moderními zařízeními a poskytují nádherné výhledy na moře a tropickou vegetaci.

Pokud se rozhodnete zůstat v Haiti Bassin Bleu, určitě byste měli vyzkoušet několik turistických aktivit, které vám nabízí. Vzhledem k tomu, že se nachází v chráněné oblasti, jsou možnosti turistických aktivit velmi omezené, ale můžete využít kanoistiku, plavbu lodí, potápění, rybolov a mnoho dalšího.

Haiti Bassin Bleu je výjimečné místo, kde si můžete užít nádhernou přírodu, relaxovat v ohromujícím prostředí a prožít nezapomenutelnou zkušenost, kterou si budete pamatovat celý život. Pokud tedy plánujete dovolenou na Haiti, neváhejte a navštivte toto jedinečné místo, které vám nabídne vynikající ubytování, nádherné přírodní krásy a mnoho dalšího.


Nejčastější dotazy a odpovědi Haiti Bassin Bleu


1) Co je Bassin Bleu?
Bassin Bleu je přírodní laguna s průzračně modrou vodou nacházející se v horách nedaleko města Jacmel na jihu Haiti.

2) Jak se tam dostanu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Bassin Bleu, je pronajmout si v Jacmelu místní průvodce nebo si objednat organizovanou exkurzi.

3) Může se tam koupat?
Ano, návštěvníci se mohou v Bassin Bleu koupat, ale doporučuje se použít ochranné boty kvůli hladkým skálám.

4) Jaké je vhodné oblečení?
Doporučuje se nosit pohodlné a lehké oblečení, které se dá snadno vysušit a ochranné boty pro pohyb po skálách.

5) Je třeba si vzít s sebou nějaké potřeby?
Je doporučeno si vzít s sebou pitnou vodu a lahůdky na cestu. Pokud plánujete zůstat delší dobu, můžete si také vzít ručník a slunečník.

6) Jaký je vstupné?
Vstup do Bassin Bleu je zdarma, avšak může být vyžadována úhrada za průvodce nebo organizovanou exkurzi.

7) Je nutné mluvit francouzsky nebo kreolsky?
Ne, většina místních průvodců a lidí mluví anglicky, takže komunikace by neměla být problém. Nicméně, znalost základních frází v kreolštině nebo francouzštině může být užitečná pro interakci s místními obyvateli.

8) Je tam bezpečno?
Jako v jakékoliv jiné turistické destinaci, je třeba být opatrný a chránit své cennosti. Doporučuje se cestovat s místním průvodcem a vyhýbat se osamělým místům.


Počasí Haiti Bassin Bleu


Na krásném karibském ostrově Haiti se nachází skvostná přírodní baňka známá jako Bassin Bleu. Tato turistická atrakce přitahuje tisíce návštěvníků každý rok atmosférou tropického ráje s neuvěřitelně modrou vodou.

Vzhledem k tomu, že se baňka nachází v karibské oblasti, počasí v Bassin Bleu je většinou velmi příjemné. Návštěvníci mohou očekávat horké teploty po celý rok. Během léta, které trvá od června do srpna, se teploty obvykle pohybují mezi 27 až 31 stupni Celsia. Zimní měsíce (prosinec až únor) přinášejí mírnější klima, ale stejně je možné očekávat teploty kolem 24 až 28°C.

S ohledem na to, že Haiti má mořský klima, musí turisté počítat s občasnými dešti. Nejvíce srážek se objevují během letních měsíců, což znamená, že návštěvníci by si měli přibalit deštník nebo pláštěnku, aby si užili všechny atrakce, které Bassin Bleu nabízí.

Navštívení Bassin Bleu je ideální v letních měsících, kdy návštěvníci mohou nejen užívat krásy modré vody, ale mohou také si užít dálkového potápění nebo se na místě projíždět na koni. Pokud hledáte místo, kde se můžete ochladit a užít si přírodní krásy, Bassin Bleu je perfektní volbou.

Veškeré aktivity v Bassin Bleu jsou nevídaným zážitkem v přírodě. Proto, když se rozhodujete, kdy strávit dovolenou na této úchvatné karibské baňce, pamatujte, že návštěva v létě nabízí nejlepší možnost pro zážitek podél mnoha karibských ostrovů. Zároveň však musíte počítat s místním počasím, protože může přinést nečekané změny, ale ty vás nemusí odradit od plánovaného výletu, protože jsou šance, že se stane krásným a nezapomenutelným zážitkem i přes malé podnebí.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky