Najděte nejlevnejší letenky

Izrael Masada

Ubytování Izrael Masada


Masada - mimořádné archeologické naleziště, ale také jedno z nejlepších míst k přenocování v Izraeli. Toto úchvatné místo, které se nachází na nejjižnějším konci Izraelského pobřeží Mrtvého moře, nabízí návštěvníkům jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost.

Masada je místo, které má důležitou roli v izraelské historii. Je to mohutná hora, která se tyčí nad rovinou a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Na vrcholu hory stojí pevnost, která byla postavena židovskými partyzány proti římské nadvládě. Pevnost byla napadena a dobyta římskou armádou v roce 73 n.l. a teprve nedávno byla odkryta a otevřena pro návštěvníky.

A právě zde si návštěvníci mohou pronajmout unikátní ubytování, které je k dispozici pouze v tomto jedinečném místě. Můžete si vybrat mezi ubytováním v bungalovu nebo stanovém městě s nádherným výhledem na rovinu nebo na Mrtvé moře.

Kromě jedinečného ubytování nabízí Masada také velké množství aktivit pro návštěvníky. Můžete zde navštívit archeologickou expozici, projít se okolo pevnosti, podívat se na slavné lázně se solnou vodou a samozřejmě zde máte také možnost koupání v Mrtvém moři.

Masada je pro návštěvníky dostupná z Tel Avivu, Jeruzaléma a dalších měst Izraele. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Masadě, můžete se připravit na nezapomenutelný pobyt v neuvěřitelné atmosféře.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Masadě je mimořádnou zkušeností, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nabízí jedinečný pohled na jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Izraele a je skvělým zážitkem jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny a skupiny přátel.


Letenka Izrael Masada


Izrael je zeměm bohatou na fascinující historii, nádhernou krajinu a kulturu, která láká návštěvníky z celého světa. Jedním z nejbarevnějších míst, které byste v Izraeli určitě neměli minout, je Masada.

Masada je pustá hora nacházející se nad zapadlým břehem Mrtvého moře. Tento historický komplex byl kdysi postaven v dobách biblických a byl jedním z nejvýznamnějších opevnění v oblasti. Dnes slouží jako národní park a památka UNESCO, která přivádí desítky tisíc návštěvníků každý rok.

Letenky do Izraele jsou snadno k dispozici z mnoha destinací na celém světě, a to včetně měst, jako jsou Tel Aviv, Jeruzalém, Eilat a další. Většina leteckých společností nabízí lety do této země za přijatelné ceny a s různými možnostmi zvolení třídy sedadel a jízdních dokladů.

Při cestě do Izraele se nezapomeňte připravit na tropické podnebí, které ovlivňuje celou zemi v průběhu celého roku. Budete potřebovat vhodné oblečení, obuv a ochranu proti slunci.

Masada se nachází asi 1,5 hodiny jízdy od Tel Avivu nebo Jeruzaléma. Můžete si zde vypůjčit auto, kterým se snadno dostanete do této oblasti, nebo si můžete najmout průvodce a využít jeho služby při celé vaší cestě.

Masada je jedním z nejvýznamnějších symbolů Izraele a navštěvuje jej každý rok neuvěřitelné množství návštěvníků. Pokud tedy plánujete cestu do této země, nezapomeňte tuto úžasnou destinaci zařadit do svého seznamu míst, která určitě musíte vidět.


Počasí Izrael Masada


Izrael, země zabírající menší rozlohu na Středním východě, může být pro turisty velmi zajímavou destinací. Mnozí návštěvníci z celého světa putují do tohoto svatého místa, plného historie, kultury a zajímavostí, které se táhnou po celé řadě staletí. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Izraeli je Masada – pevnost, která leží na samotném vrcholu kamenné hory a nabízí neuvěřitelný rozhled na celé okolí.

Když se bavíme o počasí na Masadě, musíme nejprve vzít v úvahu její geografickou polohu. Tento horský masiv leží na jihu Izraele, nedaleko od Mrtvého moře, které je nejnižším bodem na zeměkouli. Klidné teplé středomořské podnebí, které je typické pro severní část země, se na Masadu nedostává, místo toho zde vládne drsné suché pouštní klima.

Teploty na Masadě se mohou v průběhu dne a noci velmi rychle měnit. Teploty během slunečných dnů se mohou pohybovat až kolem 40 stupňů Celsia, zatímco v noci se mohou propadat i na 5 stupňů Celsia. Tento rozdíl teplot v noci a ve dne je důsledkem suchého prostředí a absence mořských vlivů, což způsobuje rychlé ochlazování.

V zimě mohou být teploty na Masadě docela chladné a větrné. Oblačnost bývá častá a přináší s sebou i srážky, které se objevují spíše v zimních měsících. Když přijdou silné bouře, návštěvníci se musí připravit na hloubku vody v okolí a také na bláto.

Ráda bych zdůraznila, jak je důležité, abyste si při návštěvě Masady připravili vhodné oblečení a obuv. Vhodné jsou lehké oděvy z přírodních materiálů, které umožní pokožce volný dech a zároveň ochrání před silným sluncem. Doporučujeme boty, které chrání chodidla před horkými skalami a místním terénem. Dobré je také si vzít s sebou lehký deštník, aby vás chránil před sluncem během procesního stínu.
Závěrem lze říci, že Masada v Izraeli je krásným místem s bohatou historií, kterou musíte vidět. Avšak návštěvníci musí pamatovat na to, že když se připravují na návštěvu Masady, musí také připravit svůj pohled na počasí. Odvážlivci,kteří překonají extrémní povětrnostní podmínky, to zladí při pohledu z opevnění na poloprázdné údolí, které vizualizuje dávno pryč téměř 1000 let minulého dění.


Dovolená Izrael Masada


Izrael je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, plnou historie, kultury a nádherných památek. Jedním z těch nejzajímavějších míst v Izraeli, které by rozhodně nemělo chybět na vašem seznamu míst, která chcete navštívit, je Masada.

Masada je vysoká pevnost, která se nachází v jižní části Izraele, v blízkosti města Ejn Gedi. Tento monumentální kamenný komplex je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jedno z nejvýznamnějších míst v Izraeli.

Historie

Pevnost Masada, která se nachází na vrcholu kopce, byla postavena králem Herodem Velikým v roce 37 př. n. l. jako ochranný prostředek proti Římanům. Když v roce 70 n.l. Římané dobyli Jeruzalém, skupina židovských bojovníků se stáhla na Masadu, kde se jim podařilo udržovat nezávislost po dalších téměř tři roky.

V průběhu celého obléhání Římané používali mnoho různých taktik, aby osídlení pevnosti dobyli. Avšak obyvatelům Masady se podařilo odolávat téměř tři roky. Když Římané konečně dorazili na vrchol pevnosti, našli pouze mrtvé těla židovských bojovníků.

Dnes je Masada považována za připomínku statečnosti a odvahy Židů, kteří se rozhodli bránit své země proti útoku vnějšího nepřítele.

Jak se tam dostat

Nejlepší způsob, jak se dostat do pevnosti Masada, je přesně vymezená trasa začínající v Ejn Gedi a končící na vrcholu kopce. Cesta na kopci trvá asi hodinu a půl, ale stojí to za to, protože během cesty se můžete kochat krásným výhledem na okolní krajinu. Zároveň se můžete těšit z návštěvy centra, které poskytuje informace o historii a kultuře místních obyvatel.

Na vrcholu kopce se návštěvníci mohou prohlédnout památník a archeologické vykopávky. V blízkosti památníku se nachází koupaliště, kde se můžete osvěžit v horkém izraelském slunci.

Dovolená na Masadě

Lidé, kteří chtějí zůstat několik dnů na Masadě, mohou zůstat buď v kempu na spodní straně kopce, nebo v jednom z mnoha luxusních hotelů, které se nacházejí v blízkosti Masady.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit, kterou lze na Masadě dělat, je výlet na Jonické moře. Návštěvníci mohou také navštívit národní park Ejn Gedi, který se nachází v blízkosti pevnosti, a užít si mnoho místních památek ze šesti tisíc let staré historie Židů a okolních kmenů.

Izrael je plný emocí a energie, a Masada je místem, které to dokonale dokazuje. Mnoho lidí, kteří již navštívili tuto pevnost, byli úplně ohromeni atmosférou, která tam panuje. Je to místo, které musíte vidět, abyste si mohli plně užít krásy Izraele.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Masada


1. Co je Masada?

Masada je starověká pevnost v Izraeli, která se nachází na vrcholu skály v poušti Negev poblíž Mrtvého moře.

2. Proč je Masada důležitá?

Masada je důležitá zejména kvůli svému historickému významu. Pevnost byla v minulosti symbolem odporu židovských revolucionářů vůči římské okupaci a byla vyhlášena za svůj hrdinský boj. Dnes je Masada populárním turistickým cílem.

3. Jak se dostat na Masadu?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Masadu, je automobil. Pevnost se nachází asi 60 kilometrů jižně od Jeruzaléma a 20 kilometrů severně od Eilatu. Můžete si také najmout auto nebo si objednat přepravu s místním průvodcem.

4. Kolik stojí vstup na Masadu?

Vstup na Masadu stojí 29 šekelů pro dospělé a 15 šekelů pro děti. Pro studenty a seniory jsou k dispozici slevy.

5. Jak dlouho trvá výstup na Masadu?

Výstup na Masadu může trvat asi půl hodiny až hodinu, záleží na vaší fyzické kondici. Cesta na vrchol je poměrně strmá, ale je to krásná a zajímavá procházka.

6. Co si vzít s sebou na Masadu?

Na Masadu si musíte vzít dostatek pitné vody, sluneční brýle a opalovací krém. Doporučuje se též pohodlná obuv a lehčí oblečení v letním období.

7. Je na Masadě dostatek zákusku a pití?

Na Masadě je k dispozici několik občerstvení a stánků s vodou, osvěžujícími nápoji a zákusky. Nicméně se doporučuje si s sebou přinést dostatek pití a občerstvení.

8. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Masady?

Nejlepší čas na návštěvu Masady jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné. Během letních měsíců mohou být teploty příliš vysoké pro turisty.

9. Je možné na Masadě přenocovat?

Ano, je možné na Masadě přenocovat. Existují zde dvě ubytovací možnosti: stanování nebo pobyt v hotelu. Pro ubytování je nutné rezervovat předem.

10. Co je nejlepší místo na Masadě pro výhled?

Nejlepší místo na Masadě pro výhled je pravděpodobně na vrcholu. Z této výšky je nádherný pohled na okolní krajinu a Mrtvé moře.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky