Najděte nejlevnejší letenky

Kambodža Kep

Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Kep


Dotaz: Jak se dostat do Kepu?
Odpověď: Kep se nachází přibližně 170km jihovýchodně od Phnom Penh. Nejlepší možností je jet autobusem z Phnom Penh nebo z blízkého města Kampotu. Cesta trvá asi 3-4 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Kepu?
Odpověď: V Kepu je nejlepší ochutnat místní mořské plody, projít se kolem přístavu a návštěva starého francouzského koloniálního okrsku. Další aktivitou je výlet lodí na ostrov Rabbit Island, kde si můžete užít bílé písečné pláže a klidnou atmosféru.

Dotaz: Kde se dá ubytovat v Kepu?
Odpověď: V Kepu najdete mnoho ubytovacích zařízení, od cenově dostupných hostelů po luxusní hotely. Nejlepší možností je vybrat si nějaké ubytování v blízkosti moře s krásným výhledem.

Dotaz: Je v Kepu bezpečno?
Odpověď: Kep je obecně velmi bezpečným místem pro turisty. Nicméně jako v jakémkoli jiném místě, byste měli být opatrní s cenou taxi a sdílením svých osobních údajů v internetových kavárnách.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kepu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kepu je od listopadu do dubna, kdy je suché období. Teploty jsou příjemné a vhodné pro turistiku. Nicméně náš typ mluví o celoroční turistice.


Letenka Kambodža Kep


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství a zároveň chcete objevovat krásy jiných kultur, je Kambodža skvělou volbou. Kep, přístavní a rybářské město leží na jihu země a nabízí turistům idylické pláže, písek, korálové útesy a především ty nejlepší kraby.

Pro let se do Kepu se nejvyplatí vybírat drahou variantu letu (bez přestupu a přímo z Prahy), neboť cena se pohybuje okolo 35 tisíc korun. Ovšem pokud budete mít v plánu ještě navštívit jiné kambodžské destinace, doporučuje se využít místní nízkonákladovou dopravní společnost a přílet do hlavního města Phnom Penh, odkud se už dá snadno a levně dostat do Kepu autobusem nebo taxi.

Kep byla v minulosti oblíbeným místem mezi Francouzi, kteří zde postavili své vilky a trávili zde své víkendy. Dnes můžete tyto vily vidět stát osaměle v kopcích. Ovšem v roce 1970 bylo město poškozeno během války, takže je potřeba počítat s tím, že si sem s sebou berete dobré boty a repelenty pro ochranu proti komárům.

Rybí trh v Kepu je také zajímavou turistickou atrakcí, ovšem pokud se Vám nelíbí vidět ryby a kraby v akci, raději se do něj nevydávejte. Na druhou stranu můžete si na trhu klasický nákup zkusit také.

Přestože Kep není z hlediska turismu tak významné jako Siem Reap s chrámem Angkor Wat, určitě stojí za návštěvu. Tiché pláže, krásně zrekonstruovaná promenáda a restaurace s možností ochutnat místní speciality, to vše může být úlevou po náročném dení výletu.

Celkově lze říci, že Kep je malebné město, které by mělo být součástí každého turistického plánu při návštěvě Kambodže. Přijďte ochutnávat kraby a užít si skvělou pláž a atmosféru města, o kterém Dumas napsal, že je půvabné jako St-Tropez.


Ubytování Kambodža Kep


Kambodža je země s mnoha krásnými přírodními scenériemi, úchvatnou historií a kulturním bohatstvím. Mezi návštěvníky je oblíbený zejména město Kep, které leží v jihozápadní části země, přímo u Thajského zálivu.

Pokud tedy plánujete svoji návštěvu Kambodže, neváhejte a navštivte krásné město Kep. Aby vám pobyt zpříjemnil, povím vám něco o ubytování v Kepu.

1) The Beach House

The Beach House se nachází přímo u pláže, takže si zde můžete užít úchvatný výhled na moře a relaxaci u vln. Ubytování nabízí 10 pokojů, které jsou vybavené moderně a útulně.

Pokud hledáte klid a relaxaci, The Beach House je pro vás to pravé místo.

2) The Veranda Natural Resort

The Veranda Natural Resort nabízí krásné pokoje a bungalovy v klasickém stylu. Nachází se na kopci, takže si zde můžete užít nádherný výhled na okolní krajinu. Středisko je obklopené tropickou vegetací, která poskytuje dostatek soukromí pro hosty.

Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek, může být Veranda Natural Resort tou správnou volbou.

3) Tara Lodge

Tara Lodge je ideální pro rodiny a skupiny, protože nabízí velké apartmány pro 4 až 6 osob. Nachází se v těsné blízkosti pláže a má vlastní bazén.

Pokud cestujete se svými dětmi nebo s větší skupinou, Tara Lodge je pro vás ideální volbou.

4) The Boat House

Při hledání ubytování v Kepu se rozhodně nemůžete obejít bez The Boat House. Nachází se v přístavu, takže si můžete užít nádherný výhled na přístav a okolní krajinu. The Boat House nabízí pokoje s vlastní koupelnou a terasou.

Pokud hledáte něco jiného a nezapomenutelného, The Boat House může být pro vás tou správnou volbou.

5) Kep Bay Resort

Kep Bay Resort je luxusním hotelem, který se nachází přímo u pláže. Ubytování nabízí pokoje s balkónem a výhledem na záliv. Kromě toho má také vlastní bazén a spa centrum.

Pro ty, kteří chtějí zažít luxusní pobyt v Kepu, je Kep Bay Resort tou správnou volbou.

Ubytování v Kepu je velmi různorodé, takže si můžete vybrat až přesně podle svých přání. Bude to velmi záživné místo pro vaši dovolenou, takže si užijte svůj pobyt v Kambodži a objevte všechny krásy, které Kep nabízí.


Dovolená Kambodža Kep


Kambodža je fascinující země s bohatou historií a kulturou. Když si vezmete dovolenou v Kambodži, můžete se těšit na krásné památky, nádhernou přírodu a jedinečné zážitky. Jeden z nejkrásnějších míst v Kambodži je Kep, kde se nachází fascinující pobřežní město, které se pyšní exotickou, historickou a kulturní atmosférou.

Kep je malé pobřežní město nacházející se na jihu Kambodže, poblíž hranice s Vietnamem. Město je známé pro své krásné pláže, svou unikátní architekturu, tradiční rybářské vesnice a rozmanitou flóru a faunu. K dispozici jsou mnohé aktivity, které můžete během své dovolené v Kepu podniknout.

Kep je známý svým vynikajícím mořským pokrmům. V místních restauracích si můžete vychutnat čerstvé ryby a mořské plody. Pokud hledáte skutečnou kulinářskou zkušenost, můžete si pronajmout lodku a pozorovat místní rybáře, jak loví ryby, které bude na vašem talíři v podobě čerstvě připraveného pokrmu.

Návštěva Národního parku Kep je také jednou z nejpopulárnějších aktivit v této oblasti. Park má rozlohu 50 km a je domovem přibližně 140 druhů ptáků a dalších zvířat. K přístupu do parku budete potřebovat vstupenku. Vstupenky si můžete koupit na místě nebo je můžete objednat předem.

Další zajímavé místo navštívit v Kepu je Phnom Sorsia, skalní útvar v oblasti. Na vrcholu se nachází buddhistický chrám, kde si můžete užít výhled na okolní krajinu. Toto místo je ideální pro jednodenní výlet a absolutní klid a ticho. Na cestě podél skal bychom mohli vidět velmi exotické zvířata v této oblasti, jako jsou opice, hadi, paviáni a mnoho dalších.

Pokud máte rádi vodu, tak si můžete také užít nádherné plavby okolo města. Najdete tu kajaky a lodě, které si můžete pronajmout pro vodní dobrodružství. Průvodce vám ukáže nejkrásnější přímořské scenérie a pomůže vám při zvládnutí všech aktivit včetně šnorchlování, rybolovu a plavání.

Dovolená v Kepu bude nezapomenutelným zážitkem, který nabízí mnoho aktivity pro všechny návštěvníky. Toto místo nabízí směs kultury, přírody a krásných památek, což z něj dělá jedno z nejlepších míst pro návštěvu v Kambodži. Zůstaňte několik dní v této oblasti a objevujte vše, co Kambodža a Kep mají nabídnout.


Počasí Kambodža Kep


Kep je malebné městečko v jižním Kambodže, které se nachází na břehu zálivu Thajského moře. Kep je proslulé svými krásnými plážemi a atmosférou pobřežního města, která láká turisty z celého světa. Kromě toho je Kep také známé svým specifickým klimatem, které se výrazně liší od ostatních částí Kambodže.

Klima v Kepu je tropické, což znamená horké a vlhké počasí po většinu roku. Průměrné teploty v průběhu dne se pohybují od 28 stupňů Celsia v prosinci až po 33 stupňů Celsia v dubnu. Noci jsou o něco chladnější, přesto se teploty zřídka klesají pod hranici 20 stupňů Celsia. Vrchol turistické sezóny je v období od listopadu do dubna, kdy jsou teploty nejvyšší a srážky jsou minimální.

V průběhu monzunové sezóny, která trvá od května do října, se však počasí v Kepu mění. Srážky jsou velmi vysoké a mohou být doprovázeny prudkými bouřemi. V této době se na plážích objevují množství troudů a voda v moři bývá značně rozvlněná. Přesto i v monzunové sezóně můžete zažít krásné slunečné dny a užívat si letní atmosféru.

Pokud tedy plánujete návštěvu Kepu, je důležité zohlednit počasí a vybrat si nejvhodnější datum. Pro milovníky slunce a pláží je ideální čas od listopadu do dubna. Pokud vás nelákají horké teploty a chcete zažít množství dobrodružství, můžete navštívit Kep v monzunové sezóně a zažít místní exotickou atmosféru. V každém případě vás Kep přivítá svými krásami přírody a přátelskými obyvateli, kteří vás uvítají s otevřenou náručí.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky