Najděte nejlevnejší letenky

Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral

Počasí Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral


Kolumbie je země s tropickým podnebím, ale v některých regionech se mohou vyskytnout překvapení. Jeden z těchto regionů se nachází v malém městečku Zipaquirá, které je asi hodinu jízdy od hlavního města Bogoty. Zde najdeme unikátní turistickou atrakci – solnou katedrálu.

Zipaquirá byla původně založena indiánským kmenem Muiscas, ale později se stala sídlem těžby soli. Těžba soli v této oblasti sahá až do 5. století před naším letopočtem, kdy místní obyvatelé začali těžit sůl z jedné z největších podzemních solných ložisek na světě.

Solná katedrála v Zipaquirá je jedním z největších zázraků techniky a architektury, které kdy lidstvo vytvořilo. Katedrála byla vytesána do země pod vrcholem kopce a je tvořena řadou zídek a chodeb. Celková délka celého komplexu dosahuje více než 3,5 kilometru a hloubka až 180 metrů pod zemí.

Katedrála se stala nejen turistickou atrakcí, ale také náboženským místem. V katedrále jsou umístěny sochy, medailony, malby a vitráže, které jsou věnovány Ježíši Kristu a jeho poselství. Všude je cítit tichost a klid, který v návštěvníkovi vyvolává zvláštní pocit.

Turisté mohou navštívit také muzeum solné těžby, které jim přiblíží historii těžby soli v Kolumbii. Mimo to se v muzeu nacházejí i předměty, které byly používány při těžbě a zpracování soli.

Počasí v městečku Zipaquirá je poměrně chladné a vlhké, což se dá jako by jednoznačně připsat podmínkám, které panují při těžbě soli. Pokud se rozhodnete navštívit solnou katedrálu, doporučujeme si přibalit teplejší oblečení. Výbornou volbou by mohly být mikiny a bundy, jelikož průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem 14 stupňů Celsia.

Solná katedrála v Zipaquirá je určitě jedním z nejzajímavějších turistických míst v Kolumbii, a pokud budete mít cestu do této země, určitě byste si ji neměli nechat ujít.


Dovolená Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral


Zipaquirá Salt Cathedral: důvod navštívit Kolumbii

Kolumbie je země, která nabízí návštěvníkům mnoho krás a divů. Mezi ně patří také Zipaquirá Salt Cathedral, jedna z nejzajímavějších turistických atrakcí v zemi. Tato unikátní katedrála, hlouběji zavěšená v solných dolech, se stala ikonou Kolumbie a její navštěvování by nemělo být opomenuto při plánování dovolené v této jihoamerické zemi.

Historie katedrály

Stavba Zipaquirá Salt Cathedral byla zahájena v roce 1951 a trvala až do roku 1954. Původní katedrála z 30. let 20. století byla vybudována v podzemí solného dolu, aby ochránila horníky před nebezpečím a přinesla jim pocit bezpečí a duchovního míru. V dobách politického napětí, kdy byla katedrála několikrát uzavřena, se stala útočištěm pro všechny, kteří hledali bezpečí v těchto neklidných dobách. Později byla katedrála přestavěna a rozšířena na svou dnešní podobu, a stala se turistickou atrakcí oceňovanou po celém světě.

Architektonické prvky a umělecká díla

Kromě své historické a duchovní významu je Zipaquirá Salt Cathedral také impozantním architektonickým klenotem. Tato podzemní katedrála má tři hlavní části: Křížovou cestu, Velkou katedrálu a Zrcadlovou lagunu. Každá část nabízí návštěvníkům unikátní zážitek.

Křížová cesta je důležitou částí katedrály, kde jsou umístěny sochy Panny Marie a Apoštolů. Velká katedrála nabízí návštěvníkům monumentální interiér s vysokými stropy a velkými okny. Zrcadlová laguna je další zajímavostí této katedrály. Tento prostor nabízí neuvěřitelné vizuální efekty díky vodním plochám, které odrážejí světlo a odrážejí obrazy stavby a uměleckých děl.

Mezi další zvláštnosti této katedrály patří sochy kříže, aprezentace postav a biblických příběhů. Ty jsou elegantní a velice precizně zpracované, což je příklad mimořádné umělecké práce. Tyto sochy jsou vytvořeny z mnoha různých materiálů, jako je mramor, kov a další kovy.

Proč navštívit Zipaquirá Salt Cathedral

Zipaquirá Salt Cathedral je nádhernou turistickou atrakcí a stane se nezapomenutelným zážitkem pro ty, kteří ji navštíví. Tento podzemní chrám je symbolem kolumbijské kultury a historie, ačkoliv se nachází hluboko v solných dolech. Kromě toho je tato katedrála jedinečná jak významem, tak exkluzivním architektonickým klenotem, kterému se jednoduše nelze nechat ujít.

Závěr

Výlet do Kolumbie je nezapomenutelným zážitkem, který nabízí návštěvníkům nejen krásy této země, ale také její kulturní a historické významy. Zipaquirá Salt Cathedral je jedním z nejvýznamnějších míst, které byste při návštěvě této země měli vidět. Tato jedinečná a impozantní katedrála je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kolumbii, a rozhodně stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral


Q: Jaké jsou otevírací hodiny Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral?
A: Salt Cathedral je otevřena každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

Q: Jaký je vstupné do Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral?
A: Vstupné do Salt Cathedral závisí na věku a počtu osob. Průměrná cena je asi 50 000 kolumbijských pesos (cca 120 Kč) za osobu.

Q: Jak se dostanu do Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Salt Cathedral je autobusem ze stanice TransMilenio v Bogotě.

Q: Kolik času budu potřebovat k návštěvě Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral?
A: Návštěva Salt Cathedral trvá zhruba 2-3 hodiny.

Q: Je nutné se na návštěvu Salt Cathedral předem rezervovat?
A: Rezervace není nezbytná, ale je doporučeno si zarezervovat místo předem, zejména během víkendů a svátků.

Q: Můžu fotit v Salt Cathedral?
A: Ano, fotografování je povoleno, ale nesmíte používat blesk.

Q: Je Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral otevřena během svátků a prázdnin?
A: Ano, Salt Cathedral je otevřena i během svátků a prázdnin.

Q: Je možné se dostat k Salt Cathedral pěšky?
A: Ano, ale je to dlouhá cesta a doprava autobusem je pohodlnější.

Q: Je v Salt Cathedral povoleno jíst a pít?
A: Ve vnitřních prostorách Salt Cathedral není povoleno jíst ani pít.

Q: Můžu v Salt Cathedral nakoupit suvenýry?
A: Ano, v Salt Cathedral je prodejna suvenýrů, kde si můžete koupit suvenýry a dárky.


Ubytování Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral


Zipaquirá Salt Cathedral is one of the most popular and iconic landmarks in Colombia. It is a massive underground cathedral carved out of a salt mine in the town of Zipaquirá, just outside of Bogotá. This unique and stunning cathedral attracts visitors from all over the world and has become a must-visit destination for those traveling to Colombia.

The Salt Cathedral was first opened in 1995 and has since become a cultural and religious center for the region. The cathedral is located 180 meters underground and is divided into three sections representing the birth, life, and death of Jesus Christ. The stunning underground structure is made entirely out of salt rock and is filled with incredible sculptures and artwork created by local artists.

The cathedral has become a popular place for religious pilgrimages and spiritual retreats. Visitors come to pray, meditate, or simply soak in the peaceful and unique environment. The Salt Cathedral also offers guided tours in Spanish and English, explaining the history and significance of the cathedral and the salt mine.

Visitors often spend several hours exploring the winding tunnels and chambers of the Salt Cathedral. The cathedral is open every day of the week, and visitors can purchase tickets online or at the entrance of the mine. Tickets cost around 50,000 Colombian pesos (around $14) for adults and 25,000 Colombian pesos (around $7) for children and students.

If you are planning on visiting the Salt Cathedral, there are several hotels and guesthouses in the town of Zipaquirá that offer comfortable and affordable accommodation. Some of the most popular options include:

- Hotel Santa Maria de la Torre: This charming and historic hotel is located just a few blocks from the Salt Cathedral and offers comfortable rooms, an on-site restaurant, and a rooftop terrace with stunning views of the town.

- Hotel Estación Sabana: This modern and stylish hotel is located in the heart of Zipaquirá and offers spacious rooms, a restaurant serving traditional Colombian cuisine, and a 24-hour front desk.

- Hotel Boutique El Libertador: This boutique hotel is housed in a beautifully restored colonial mansion and offers luxurious rooms with antique furniture and modern amenities. The hotel also has an on-site restaurant and a rooftop terrace with panoramic views of the town.

Overall, visiting the Zipaquirá Salt Cathedral is an unforgettable experience that should not be missed. Whether you are a religious pilgrim, a curious traveler, or simply looking for a unique and peaceful environment, the Salt Cathedral is sure to leave a lasting impression on you. And with plenty of comfortable and affordable accommodation options in the town of Zipaquirá, you can easily make the most of your visit.


Letenka Kolumbie Zipaquirá Salt Cathedral


Pokud hledáte unikátní zážitek během vaší návštěvy Kolumbie, určitě vám doporučujeme navštívit Zipaquirá Salt Cathedral. Jedná se o neobyčejnou podzemní katedrálu postavenou v dolech soli, které se nacházejí nedaleko Bogoty.

Historie katedrály sahá až do 5. století, kdy původní obyvatelé dnešní Kolumbie začali těžit sůl z podzemních dolů na místě, kde se dnes nachází katedrála. V průběhu času se z podzemních dolů stala turistická atrakce, a proto byla postupně přestavována a rozšiřována.

Vstup do katedrály vás nejdříve zavede přes mohutné dveře, které vedou do prvního podzemního sálu. Zde se můžete obdivovat nejen impozantní sochy svatých, ale také fascinující architekturu a atmosféru podzemí.

Následující podzemní sály vás překvapí svou rozmanitostí. V jednom z nich najdete například skleněný oltář, v dalším svatostánek v podobě jeskyně. Největší podzemní sál, nazvaný Diamant, je vysoký celkem 18 metrů a jeho strop překrývá řada solných křišťálových stébel.

Prohlídka katedrály vás bude bezpochyby fascinovat a nabídne vám zážitek plný neuvěřitelné architektury a místa s duchovním významem.

Pokud se do Zipaquirá Salt Cathedral přemístíte z Bogoty, můžete kromě prohlídky navštívit také město Zipaquirá, kde můžete obdivovat koloniální architekturu a ochutnat tradiční kolumbijské jídlo v místních restauracích.

Pokud se chystáte na dovolenou do Kolumbie, neváhejte si zajistit letenku do Bogoty a vypravit se do Zipaquirá, abyste si užili jedinečný zážitek z podzemní katedrály v solných dolech.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky