Najděte nejlevnejší letenky

Libanon Bcharré

Dovolená Libanon Bcharré


Dovolená v Libanonu nabízí návštěvníkům řadu možností prozkoumat starobylou kulturu, památky a krásy této země. Jednou z nejzajímavějších destinací v Libanonu je město Bcharré, které se nachází v severovýchodní části země a je známé především jako rodiště libanonského básníka a spisovatele Khalila Gibran.

Bcharré je obklopeno horami, které jsou důležitou atrakcí pro turisty. Nejvyšší horou v této oblasti je Qurnat as Sawda, která dosahuje výšky téměř 3 100 metrů nad mořem. Z vrcholu této hory lze vidět celý Libanon a dokonce i vzdálené oblasti Sýrie a Izraele.

Kromě hor jsou turistické atrakce v Bcharré také kulturní. Ve městě se nachází Khalil Gibran museum, které je umístěno v Gibranově rodinném domě. V muzeu můžete vidět odkazy na Gibranův život a jeho literární dílo, včetně románu The Prophet, který je považován za jeho nejznámější dílo.

Další památkou v Bcharré je klášter Mar Lichaa, který je jedním z nejstarších klášterů v Libanonu. Byl postaven v 8. století a hostí návštěvníky, kteří hledají klid a pohodu. Zde můžete vidět Dómu, úchvatnou kapli s krásně zdobenými freskami.

V Bcharré také existuje mnoho možností pro outdoorové sporty, jako například horská turistika, kempování nebo cyklistiku. Pro milovníky adrenalinu je zde také možnost horolezectví, raftingu a paraglidingu.

Při cestě do Bcharré se určitě zastavte a ochutnejte libanonskou kuchyni, která je nejen skvělá, ale také více než tisíc let stará. Libanonská kuchyně je známá pro svůj chutný hummus, tabbouleh a za'atar.

Celkově lze říci, že Bcharré a jeho okolí nabízejí výborné možnosti pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy Libanonu. Město samotné je velmi malebné a je to skvělé místo pro odpočinek a zároveň pro poznávání kultury a historie této země.


Letenka Libanon Bcharré


Libanon je země plná historie, kultury a nádherných hor. Jeden z nejvýznamnějších vrcholů této země se nachází v oblasti Bcharré - Qurnat as Sawda.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, tou nejlepší volbou bude zakoupit letenky právě do tohoto města. A jaké má Bcharré zajímavosti?

Jedním z nejvýznamnějších míst v této oblasti je samozřejmě dům kardinála Marona, tvůrce maronitské církve. Tento dům byl přeměněn na muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout artefakty a dokumenty z této slavné historické osoby.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je klášter Mar Elisha. Tento klášter pochází až z 4. století našeho letopočtu a stále je zde řeholní řád maronitů, kteří zde studují a udržují klášterní zahrady.

A co by to bylo za libanonské město bez nádherné přírody a hor? V této oblasti najdete mnoho turistických tras s nádhernými výhledy na horu Qurnat as Sawda. Tuto horu můžete navštívit pěšky nebo na lyžích, ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař. A pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek - můžete vyzkoušet jízdu na skútru.

Pokud se tedy rozhodnete navštívit Libanon a Bcharré, nezapomeňte zakoupit letenky na letiště Beirut, odkud se do Bcharré dostanete autem nebo veřejnou dopravou. Tak neváhejte a vydejte se objevovat krásy této nádherné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Bcharré


1. Jak se do Bcharré dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se do Bcharré dostat, je přes letiště v Bejrútu. Odtud můžete cestovat autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Bcharré?

V Bcharré lze podniknout mnoho aktivit, jako je pěší turistika, kanoistika, rybaření nebo jízda na koni. Navštívit byste také měli Horu Kedr, která je pro Bcharré typická.

3. Kde lze v Bcharré nalézt ubytování?

V Bcharré lze najít různé druhy ubytování, jako jsou hotely, penziony nebo apartmány. Nejlepší místo, kde začít hledat, je v centru města nebo online.

4. Kde se v Bcharré dá najíst?

Bcharré má mnoho dobrých restaurací, kde si můžete vychutnat autentickou libanonskou kuchyni. Doporučujeme navštívit restauraci Al Ferdaws nebo Kroum Ehden, které jsou v Bcharré velmi populární.

5. Jaké jsou zdejší klimatické podmínky?

V Bcharré je chladné a vlhké klima, především v zimě. Letní počasí bývá příjemné, s teplotami kolem 25-30 °C. Oblečení byste se měli přizpůsobit aktuálnímu počasí.


Ubytování Libanon Bcharré


Libanon Bcharré je malebné městečko v severní části Libanonu a je známo pro své krásné přírodní scenérie a historické památky. Pokud plánujete navštívit tento region, je důležité myslet na ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností, jak najít skvělé ubytování v Bcharré.

Hotel Cedars Palace:
Hotel Cedars Palace je luxusní hotel na úpatí hor v Cedars, což je krásné horské sídlo v oblasti Libanonu Bcharré. Tento hotel nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na hory. Dále zde najdete venkovní bazén, wellness centrum a fitness centrum. Hotel Cedars Palace je ideální volbou pro ty, kteří hledají pohodlí a luxus.

Hotel Faraya Village Club:
Hotel Faraya Village Club je další možnost, když hledáte ubytování v Bcharré. Tento hotel je rozložený na úpatí hor v blízkosti stejnojmenného lyžařského střediska. Hotel nabízí plně vybavené apartmány a studia s výhledem na hory a přilehlé údolí. Dále zde najdete venkovní bazén, stolní tenis a restauraci. Tento hotel je ideální volbou pro ty, kteří hledají skvělé ubytování v blízkosti lyžařského střediska.

Hotel Le Tournant:
Hotel Le Tournant je další možností ubytování v Bcharré. Tento hotel se nachází v centru města a nabízí prostorné pokoje s výhledem na hory a město. Hotel Le Tournant nabízí také venkovní bazén, restauraci a konferenční místnost. Tento hotel je ideální volbou pro ty, kteří hledají ubytování v centru města.

Privátní pronájem:
Pokud hledáte ubytování s více soukromí, můžete se podívat na privátní pronájmy v Bcharré. Existuje mnoho vlastníků, kteří nabízejí pronájem bytů, domů a vil v této oblasti. Tyto privátní pronájmy mohou být ideální pro lidi, kteří hledají větší soukromí a možnost se cítit jako doma.

Závěr:
Bcharré je krásné místo v severní části Libanonu a nabízí mnoho možností ubytování v závislosti na preferencích a potřebách hosta. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité mít na paměti krásné scenérie, které tento region nabízí.


Počasí Libanon Bcharré


Libanon Bcharré je malé horské město v Severním Libanonu a je to jedno z nejchladnějších míst v zemi. Nachází se v nadmořské výšce 1300 metrů a je obklopen horami. Proto je zde po celý rok chladnější a vlhčí klima než v jiných regionech Libanonu.

V zimě Libanon Bcharré zaznamenává velké množství sněhu a průměrné teploty se pohybují okolo nuly až -5 stupňů Celsia. Turisté sem přicházejí na lyžování a snowboarding, jelikož existuje několik lyžařských středisek v okolí. Místní obyvatelé jsou zvyklí na tuto zimu a často se potýkají s uzavřenými komunikacemi a úniky tepla z domů.

Na jaře a na podzim jsou zde časté deště a mírné teploty kolem 10-15 stupňů Celsia. V létě se zde teploty mohou dostat až k 30 stupňů Celsia. Město má svého patrona – svatého Eliáše, a oslavuje se tu v létě s průvodem, divadelními scénami a ohňostrojem.

Vzhledem k tomu, že je Libanon Bcharré jedním z nejchladnějších míst v zemi, turisté by si měli být připraveni na proměnlivé počasí a vhodné oblečení. Je třeba mít na paměti, že zimy jsou tu velmi náročné a doporučuje se jezdíte s řetězy na pneumatikách. Na druhou stranu, mohou tu být během zimy i krásné slunečné dny s množstvím sněhu.

Celkově lze říci, že počasí v Libanonu Bcharré je pro turisty velmi různorodé. Město má něco pro každou roční dobu a je to skvělé místo pro aktivní odpočinek a poznávání přírody. Pokud hledáte chladné místo plné krásy horské krajiny, je Libanon Bcharré určitě místem, které byste měli navštívit.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky