Najděte nejlevnejší letenky

Maďarsko Mohács

Dovolená Maďarsko Mohács


Maďarsko je ideálním místem pro dovolenou s krásnou přírodou, skvělým jídlem a mnoha způsoby, jak si užít aktivní dovolenou. Jedním z míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je Mohács. Toto město se nachází na jihu země poblíž hranic s Chorvatskem a Srbskem a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro turisty.

Mohács je často spojován s tradičními maskarádovými průvody, které se konají v průběhu předvečeru postního období a jsou prohlášeny za kulturní dědictví UNESCO. Tyto každoroční události přitahují turisty z celého světa, kteří se chtějí seznámit s tamními tradicemi a zvyky během této doby. Jakmile se přehlídka skončí, město se změní v klidné a tiché místo, které vás láká k objevování místní krásy.

V Mohácsu si můžete prohlédnout mnoho památek a historických míst, které odhalují tuto oblast a její kulturní dědictví. Například, Velký kostel sv. Štěpána z 18. století stojí na místě, kde kdysi stával dřevěný kostel, který byl zničen tureckou invazí do města. Katedrála v Mohácsi byla postavena v roce 1767 a je považována za nejkrásnější barokní chrám v Maďarsku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, jsou místní muzea, jako například Národní muzeum Mohácsa, které obsahuje sbírky z období kanonizace sv. Štěpána. Kromě toho, Muzeum tradičních obléků a dekorací se nachází v centru města a nabízí všem turistům možnost seznámit se s místními tradicemi.

Pokud rádi relaxujete, Mohács nabízí příležitost udělat tak v místních lázních. Jedná se o moderní budovu s bazény, saunami a wellness centrem, kde si můžete užít masáže a různé lehké cvičení.

A nakonec, pokud hledáte něco, co vám už poskytne aktivnější zážitek, nabízí se vám možnost vodních sportů na řece Dunaj. Tato řeka se táhne podél města a je ideální pro plavbu a jiné aktivity na vodě.

Vzhledem k tomu, že se Mohács nachází v jihu Maďarska, je nejlepší do něj přijet v létě, kdy je tam mnohem příjemnější počasí. Pokud cestujete z blízkých zemí, můžete k Mohácsi dovolené použít také vlak nebo autobus. Vzhledem k tomu, že je lokalita pro turisty velmi přátelská a vše je relativně blízko, můžete s jistotou prohlásit, že Mohács je ideálním místem pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají určité potěšení na svůj osobní či společný dribbling vida.


Letenka Maďarsko Mohács


Mohács je město v jižní části Maďarska, v blízkosti hranic s Chorvatskem. Má okolo 17 tisíc obyvatel a je známý svými historickými památkami a také slavnými folklórními festivalem a masopustem. Pokud plánujete návštěvu Moháce, můžete se tam dostat různými způsoby, například autobusem, vlakem nebo automobilem. V tomto článku vám však představíme možnosti letenek pro let do Moháce.

Bohužel, Mohács nemá vlastní letiště, takže neexistuje přímý let do města. Nicméně existují letiště v blízkosti, kam můžete letět a pak dopravu zajistit z letiště do Moháče. Protože Mohács leží v jižní části Maďarska, nejlepší letiště pro Mohács jsou v Chorvatsku, na jihu a západě Maďarska.

Letiště v Chorvatsku

Pokud hledáte nejvhodnější letiště pro Mohács, můžete zvážit tyto možnosti v Chorvatsku:

- Letiště Zagreb - je největším letištěm v Chorvatsku a nachází se asi 190 km od Moháce. Můžete využít taxi nebo pronajmout auto na letišti a pak jet přes hranice do Maďarska.
- Letiště Osijek - se nachází asi 85 km od Moháce a nabízí několik letů na týden. Na letišti si můžete pronajmout auto, jet taxi nebo využít místní autobusovou dopravu.
- Letiště Split - je největším letištěm na jihu Chorvatska a nachází se asi 300 km od Moháce. Bude to delší jízda, ale stojí za to, pokud plánujete cestovat po Chorvatsku.

Letiště v Maďarsku

Pokud se rozhodnete, že chcete létat přímo do Maďarska a pak se přesunout do Moháce, existuje několik letišť v blízkosti, například:

- Letiště Budapešť - je největším letištěm v Maďarsku a nabízí přímé lety z mnoha evropských měst. Z letiště jezdí pravidelně autobusy a vlaky do Moháče, které trvají přibližně 3 hodiny.
- Letiště Pécs-Pogány - se nachází asi 45 km od Moháce a poskytuje pravidelné lety do Budapešti a jiných evropských měst. Na letišti si můžete pronajmout auto a nebo jet na místní dopravu.

Při hledání letenek do Moháce si dejte pozor na rezervaci letu včas a sledujte ceny. Pokud se jedná o sezónu s vysokou poptávkou, cena za let může být vyšší. Mohács je zajímavým a krásným městem, takže vám zaručeně stojí za to si zajistit přepravu a navštívit tento klenot jižního Maďarska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Mohács


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Maďarska a Mohácsu jsou:

1. Co je Mohács?
Mohács je město v jižním Maďarsku, které je známé pro své historické bojové pole, kde se v roce 1526 odehrála bitva, která vedla k porážce maďarského krále Ludvíka II. a značnému oslabení maďarského království.

2. Jak se dostanu do Mohácsu?
Mohács se nachází asi 200 km jižně od Budapešti, a lze se tam dostat autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližším letištěm je letiště v Osijeku (v Chorvatsku), které je asi 80 km vzdálené.

3. Kdy se koná maďarský karneval v Mohácsu?
Maďarský karneval v Mohácsu se koná každoročně o víkendu před masopustem a trvá 3 dny. V roce 2021 je plánován na termín 12.-14. února.

4. Má Mohács nějaké turistické atrakce?
Ano, Mohács má několik turistických atrakcí, jako jsou muzea věnovaná bitvě u Mohácsu, historické památky, parky a přírodní rezervace. Navštívit lze také místní trh se specialitami a vinotéky.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Mohácsu?
Tradiční jídla v Mohácsu zahrnují rybí polévku (halászlé), guláš (gulyás), vepřové maso se zelím a knedlíky (sült hús, káposztás cvekedli) a ryby (halak) připravené různými způsoby. Také jsou zde dostupné tradiční sladkosti, jako jsou Lángos a Kürtőskalács.


Počasí Maďarsko Mohács


Mohács je malebné město na jižním konci Maďarska, ležící na břehu řeky Dunaj. Má hodně co nabídnout, včetně krásné architektury a kultury, a také zajímavou historii, spojenou se slavnou bitvou u Moháče v roce 1526.

Co se týče počasí, Mohács se nachází v mírné kontinentální klimatické oblasti. To znamená, že počasí je poměrně variabilní - v létě může být velmi horko a v zimě mnoho sněhu.

Léto v Moháče bývá velmi teplé a suché. Průměrná teplota v červenci a srpnu dosahuje 27 °C, přičemž teploty se mohou dostat až na 35 °C. Protože Mohács leží podél Dunaje, může být vlhkost poměrně vysoká, což může některým lidem způsobovat nepohodlí.

V zimě se počasí v Moháči často mění - může být mírné a vlhké nebo velmi studené s množstvím sněhu. Průměrná teplota v lednu a únoru je kolem -1 °C a může klesnout až na -10 °C. Zima v Moháči trvá obvykle od listopadu do března.

Jarní a podzimní počasí v Moháči je často poměrně mírné s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Avšak, jakmile se blíží zima nebo léto, mohou být teploty mnohem extrémnější.

Celkově lze říci, že počasí v Moháči může být poměrně nepředvídatelné, a proto je důležité přizpůsobit se aktuálním podmínkám a přinést si s sebou odpovídající oblečení. Nicméně, bez ohledu na počasí, návštěva Moháče je vždy zajímavým a krásným zážitkem.


Ubytování Maďarsko Mohács


Mohács je krásné historické město v jihovýchodní části Maďarska. Jeho sláva spočívá v nezvyklých a nezapomenutelných historických bitvách, které se v něm odehrály. Mohács je také slavný svým tradičním karnevalovým průvodem, který se koná každý rok na konci února. Mnoho turistů z celého světa přichází do Mohácsu, aby objevili tuto bohatou historii města, ale také si užili příjemné ubytování.

Ubytování v Mohácsu je bohaté a různorodé, s mnoha možnostmi všech cenových kategorií. Mohács nabízí svým návštěvníkům řadu možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a ubytování v rodinných domech. Většina ubytování v Mohácsu se nachází v centru města, takže hosté mohou snadno navštívit hlavní atrakce města a zároveň si užívat krásného výhledu na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, Mohács nabízí řadu skvělých hotelů. Hotel Bajnok Erdélyi Kúria je jedním z nejlepších hotelů v Mohácsu. Tento hotel se nachází v klidné části města a nabízí krásné pokoje s balkonem, restauraci s možností snídaně, bazén a wellness centrum.

Pro turisty, kteří hledají cenově dostupné ubytování, Mohács nabízí mnoho penzionů a ubytování v rodinných domech. Penzion Palatinus se nachází v centru Mohácsu, pouhých několik minut chůze od hlavních turistických atrakcí. Tento penzion nabízí pokoje s výhledem na město a krásnou zahradu.

Pokud hledáte ubytování s rodinou, Mohács nabízí řadu apartmánů, které jsou ideální volbou pro větší skupiny. Apartmány Csányi se nachází v těsné blízkosti centra města a nabízí skvělé vybavení, jako je kuchyň a obývací pokoj, kde se hosté mohou pohodlně usadit.

Mohács je skvělým místem pro návštěvu Maďarska a nabízí řadu možností ubytování pro turisty všech preferencí a cenových kategorií. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupné ubytování, Mohács má vše, co potřebujete pro příjemný pobyt.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky