Najděte nejlevnejší letenky

Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park

Počasí Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je země s velmi odlišným a místy drsným klimatem. Není proto divu, že zde najdeme i úchvatná místa s nezapomenutelným počasím. Mezi taková místa patří i Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národní park, který se nachází na severu země.

Tento národní park je domovem mnoha překrásných přírodních scenérií, včetně ledovcových jezer, horských řek a údolí obklopených hustými lesy. Nejvíce pozornosti si ale zaslouží Khorgo sopka, která se tyčí nad zdejším krajinou. Tato sopka je vysoká 2 210 metrů a její vrchol je kráter, ze kterého vystupuje dým. Turisté si ji mohou prohlédnout z blízka a dokonce i vylézt až na vrchol, odkud je úchvatný výhled na celou oblast.

Další zajímavostí, kterou v národním parku nalezneme, je jezero Terkhiin Tsagaan Nuur. Toto ledovcové jezero je velké 16 km² a má šedou barvu, což je způsobené odpadem z okolních vulkanických hornin. Okolní krajina kolem jezera je velmi malebná a pro turisty nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a vodní sporty.

Pokud jde o počasí v Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národním parku, je to proměnlivé. V létě se zde počítá s teplotami kolem 20-25°C, ale v noci bývá chladno. V některých oblastech parku může být také velmi větrno. V zimě se oblast parku mění na zasněženou krajinu, kde teploty klesají k -30°C.

Celkově je tato oblast známa svým drsným počasím, ale to také z ní dělá fascinující a okouzlující místo k návštěvě. Pokud si chcete vychutnat úchvatné scenérie, najdete zde dostatek příležitostí pro turistiku a prozkoumání zdejší krajiny. Ať už potkáte mírné počasí nebo zimu v plné síle, budete mít možnost vidět tuto krásnou oblast v celé její nádheře.


Dovolená Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je jedním z nejkrásnějších míst v Mongolsku. Tento park se nachází v provincii Arkhangai na západě země. Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur znamená červený sopka a bílé jezero a je to místo plné přírodních krás.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je domovem mnoha druhů ptáků, savců a ryb. Mezi nejvíce známé živočichy, kteří zde žijí, patří sněžná ovce, divoký osel a různé druhy kamzíků. Park je také bohatý na ryby jako pstruh, jeseter, okoun a jiné.

Zajímavým místem je sopka Khorgo, která se tyčí nad parkem. Vrchol této sopky dosahuje výšky 2 210 metrů nad mořem. Na vrchol je možné se dostat po stezce dlouhé zhruba 3,5 kilometru. Z vrcholu sopky je nádherný výhled na okolní krajinu.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je jezero Terkhiin Tsagaan. Je to slané jezero o rozloze 61 kilometrů čtverečních. Je obklopeno horami a je to ideální místo pro různé druhy vodních aktivit.

Park Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur je také populární pro turisty, kteří přijíždějí do Mongolska. Kromě pěší turistiky a horolezectví je zde také možnost projet okolní krajinou na koni nebo na motorce. Mnoho turistů je také přitahováno místními festivaly a tradicemi.

Pokud plánujete navštívit Mongolsko, Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park by měl být na vašem seznamu míst, která určitě stojí za návštěvu. Je to místo, kde si můžete užít krásy přírody a zároveň se podívat na zajímavou kulturu a tradice Mongolska.


Ubytování Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolský národní park Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu a jedinečný zážitek pro všechny, kteří se rozhodnou zde strávit několik dní. Nachází se v centrální části Mongolska a tvoří ho oblasti kolem dvou krásných jezer - Terkhiin Tsagaan Nuur a Khorgo.

Ubytování v této oblasti není žádným problémem. V parku se nachází několik kempů, chat a yurtů, které nabízejí pohodlné a čisté možnosti ubytování v neuvěřitelné přírodě.

Chaty jsou ideální pro lidi, kteří rádi plánují svůj výlet předem a chtějí si užít rodinnou atmosféru s možností vaření vlastních jídel. Výhodou je, že v chatách se nachází zdroje tepla a voda, což umožňuje pohodlné a příjemné ubytování.

Pokud preferujete více autentickou zkušenost, můžete se ubytovat v yurtách – tradičních mongolských stanech. Jsou vyrobeny z kůže a jsou velmi pohodlné. V yurtách se většinou hospodaří s omezenými zdroji tepla a vody, ale i to je součástí této zážitkové zkušenosti.

Kempy jsou často využívány pro projížďky na koni a cykloturistiku, nabízejí ubytování v přírodě se snadným přístupem k různým aktivitám a k příjemným kulturním zážitkům.

K dispozici jsou také návštěvníci, kteří přijedou s vlastním stanem nebo karavanem. Existuje mnoho prostranství, kde si můžete postavit svůj stan nebo zaparkovat auto a užít si krásy národního parku.

Pokud navštívíte Mongolsko a rozhodnete se navštívit národní park Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur, určitě si užijete krásy přírody a unikátní zážitky, které nabízí toto místo. Ubytování zde rozhodně není problém a můžete si vybrat z mnoha možností podle vašich představ a požadavků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


1. Jak se dostat do Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem. Pokud nemáte své vlastní auto, můžete si pronajmout auto nebo si zaplatit taxík, který vás odveze přímo do parku.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit park?
- Nejlepší období pro návštěvu parku je mezi červnem a srpnem, kdy jsou teploty příjemné a nedochází k extrémnímu ochlazení. V zimě mohou být teploty v parku velmi nízké a nebezpečné.

3. Je v parku možné stanovat?
- Ano, v parku je možné stanovat, k dispozici jsou zde kempy s vybavením, které vám poskytnou potřebné vybavení pro pobyt v přírodě.

4. Jaká je cena vstupného do parku?
- Vstupné do parku se pohybuje kolem 15USD na osobu. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a podmínkách.

5. Co si vzít s sebou na výlet do parku?
- Doporučujeme si vzít s sebou pohodlné boty, teplé oblečení, nepromokavé oblečení, náhradní oblečení, kvalitní kempovací vybavení, jídlo a pití na celý pobyt, mapy a navigační vybavení, komentovaný průvodce a další.


Letenka Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, jedinečný kus přírody ve východní Asii

Mongolsko je země, která se může pochlubit mnoha krásami přírody. Jednou z nich je i Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, který se nachází v provincii Arkhangai. Tento park je jedním z nejvýznamnějších ze všech přírodních parků v Mongolsku a zahrnuje nepřeberné množství unikátních přírodních krás.

Tento národní park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou například rysi, medvědi, sobi, vlci, lišky a veverky. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků – až 200 různých druhů můžete spatřit v tomto parku. Při pohledu na krajinný ráz parku si můžete všimnout, že se vznáší nad ním nádherná nebezpečná orlice a také mnoho dalších druhů sokolů.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je známý také pro svůj vulkán Khorgo, který je nejvýše položeným vulkánem v Mongolsku. Měří 2 200 metrů nad mořem a je jedním z nejaktivnějších sopouchů v zemi. Vrchol sopky nabízí nádherný výhled na park a okolí - aspon pokud máte odvahu se vydat na výstup, který s sebou nese nebezpečí a vyžaduje dobré časové plánování.

Dalším lákadlem parku je Terkhiin Tsagaan Nuur, modrá perla mezi Mongolskými jezery. Je to slané jezero rozkládající se na 16 kilometrech. Hloubka jezera se dá měřit až na 28 metrů, a pokud máte štěstí, mohou se vám nabídnout nádherné pohledy na labutě, kachny, bažanty a mnoho dalších ptáků, které sem přilétají prolétnout. Je to ideální místo pro dovolenou a relaxaci, stejně jako pro prozkoumání jedinečné Mongolské krajiny.

Navštívit Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je možné během celého roku. Někdy se jedná o problematické jaro a podzim, kdy je počasí nestabilní a může být velmi proměnlivé. Letní měsíce jsou z tohoto pohledu mnohem lepší, což je také důvod proč je tento park v létě velmi oblíbeným cílem turistů.

Pokud cestujete po Mongolsku, vyloženě vám doporučujeme zahrnout návštěvu tohoto parku již jen kvůli impozantnímu vulkánu nebo modrému králi středisku přírody, který lze spatřit jen v tomhle parku a jen s trochou štěstí. Pro aktivní cestovatele a milovníky přírody se jedná o ideální destinaci, kde si můžete vychutnat nádhernou krajinu Mongolska a jeho přírodní bohatství.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky