Najděte nejlevnejší letenky

Nový Zéland Waipoua Forest

Letenka Nový Zéland Waipoua Forest


Nový Zéland je zemí nádherných přírodních scenérií. Mezi nimi největší oblibu mezi turisty získává Waipoua Forest, největší les se vzrostlými exempláři kauri stromů na severu Nového Zélandu. Les se nachází v regionu Northland a je populární přírodní turistickou destinací pro milovníky přírody.

Letenka na Nový Zéland se může zdát náruživým snem, ale dnes je cestování stále dostupnější. Hlavním městem Nového Zélandu je Wellington, ale lety na Nový Zéland obvykle míří do Aucklandu. Cesta na severní ostrov trvá přibližně 30 hodin, ale to je z těchto důvodů malý detail, pokud jde o cestování do tohoto nádherného místa.

Waipoua Forest se pyšní těmi největšími exempláři kauri stromů na světě. Kauri stromy jsou imponující přírodní výtvory a dosahují výšky až 50 metrů. Nejstarší strom v tomto lese, Tane Mahuta, je starý přibližně 1200 let a jeho obvod přesahuje 13 metrů. To je nádhera, která stojí za návštěvu.

Les není pouze domovem pro tyto obří stromy, ale je to také místo, kde se nachází mnoho dalších neuvěřitelných druhů rostlin a zvířat. Skvělým způsobem, jak si prohlédnout tento nádherný les, je procházka po širokých stezkách. Pro příležitostné návštěvníky jsou k dispozici i průvodcové, kteří zaručují, že si z návštěvy Waipoua Forest vezmete plno krásných vzpomínek.

Waipoua Forest je velmi oblíbenou turistickou destinací a v měsících, kdy je tato oblast nejnavštěvovanější, bývá návštěvnost několik set lidí denně. Aby nedošlo k nadměrnému narušování tohoto krásného místa, je nutné dodržovat zákazy, jako nekempovat mimo určené parkoviště, nepěstovat rostliny a nerespektovat žádnou ceduli.

Jestliže jste spokojeni s letenkou na Nový Zéland a chcete si užít nezapomenutelnou zkušenost, Waipoua Forest je to pravé místo pro vás. To, co zde můžete vidět, je úchvatné a stojí za to navštívit. Tento nádherný kousek přírody je zcela určitě vystaven velkému tlaku, ale turismus může také přinést určité příjmy v této oblasti, což zase může přinést větší ochranu pro tuto krásu.


Počasí Nový Zéland Waipoua Forest


Nový Zéland je známý krásnými a rozmanitými krajinami, včetně mnoha lesů, jako je Waipoua Forest, který se nachází na severozápadě Severního ostrova. Tento les, který se rozprostírá na ploše více než 22 000 hektarů, je domovem mnoha druhů endemických rostlin a živočichů.

Waipoua Forest je také domovem mnoha starých kauri stromů, které jsou považovány za jedny z největších stromů na světě. Nejznámějším z těchto stromů je Tane Mahuta, což v překladu z maorštiny znamená "pán lesa". Tento strom je vysoký 51,5 metru a má obvod kmene více než 13 metrů. Tane Mahuta je velmi důležitý pro místní maorskou kulturu, protože je považován za duchovního boha, který střeží les a ochraňuje život v něm.

Počasí v Waipoua Forest se liší podle ročních období. V letních měsících (prosinec až únor) jsou teploty v průměru kolem 22 °C, ačkoli mohou být i vyšší, v závislosti na počasí. V zimních měsících (červenec až září) jsou teploty v průměru kolem 15 °C, ale v noci mohou klesnout na 5 °C. Vzhledem k tomu, že Waipoua Forest se nachází na severozápadě Severního ostrova, je pravděpodobné, že zde bude prší v průběhu celého roku. Průměrné srážky jsou však v letních měsících nižší než v zimě.

Vzhledem k tomu, že Waipoua Forest je lesem, počasí zde může být různorodé. Když prší, může se les stát ještě krásnějším a tajemnějším, protože houstnoucí kouř může vytvářet rozbředlé oblasti. Když svítí slunce, může se les zdát ještě zelenější a jasnější. Navštívit Waipoua Forest je jedinečný zážitek. Můžete zde chodit po několika turistických trasách a sledovat nádherná zvířata, jako jsou kauri stromy, ptáci a jiní živočichové, kteří žijí v této krásné lesní krajině.

Celkově vzato, Waipoua Forest je krásný les plný historie, kultury a biodiverzity. Bez ohledu na to, jaké bude počasí, je stále perfektní destinací pro ty, kteří si chtějí užít krásu Nového Zélandu a objevit některé z jeho nejkrásnějších lesů.


Dovolená Nový Zéland Waipoua Forest


Nový Zéland je zemí zachované přírody. Tento ostrovní stát v Tichomoří nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, zaslouženě často označované jako „krajina středozemě“. V různých částech Nového Zélandu se nacházejí unikátní přírodní oblasti, které si získávají respekt a pozornost. Jednou takovou oblastí je les Waipoua na severozápadě Severního ostrova, který již po tisíciletí obývají mohutné a starobylé stromy Kauri.

Waipoua leží přibližně tři hodiny jízdy autem od Aucklandu. Na návštěvu kolem Waipoua se vyplatí zapůjčit si auto, nebo si najmout místního průvodce, který vás provede všemi zajímavostmi lesa. Vstup do lesa je bezplatný, avšak místní obyvatelé upozorňují turisty na to, aby se chovali přiměřeně, respektovali zákazy vstupu a nechal promluvit pocit úžasu a respektu při pohledu na tyto velkolepé stromy.

Snad nejzajímavějším stromem v tomto lese je „Te Matua Ngahere“, neboli „Otec lesa“. Tento 2 000 let starý kauri stojí působivě na pomezí prohlídkové trasy. Měří na výšku 29 m, jeho obvod je 16,41 m a jeho složitě rozvětvené větve mají společně rozpětí přibližně 40 m. Po celém světě existují jen několik exemplářů kauri, kteří předčili „Otce lesa“ na obvodu kmene, ale žádný jiný nehonosí takto impozantní větvoví. Kolem „Otce lesa“ jsou malé informační tabule a návštěvníci mají možnost si odtud přečíst několik zajímavých faktů o této duchovní a památné 2 000 let staré bytosti.

Další zajímavou a návštěvníky oblíbenou atrakcí je „Tane Mahuta“, neboli „Pán lesa“. Je to největší známý kauri na světě. Na výšku měří 51,5 m a jeho obvod je 13,77 m. Podobně jako u Otec Lesa mu tolik nevadila kácení lesů, pohořelcův apetit a hlavně turisté, kteří tu chodí z různých koutů světa, aby cítili ten duchovní zážitek, který právě z těchto stromů a těchto lesů vyzařuje.

Pokud máte rádi krásnou a klidnou přírodu, pak není pochyb o tom, že dovolená v Novém Zélandu a navštívení lesa Waipoua bude pro vás úžasným zážitkem. Proto neváhejte a vydejte se na severozápad ostrova na cestu, na kterou nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Waipoua Forest


Dotaz: Jak se dostanu do Waipoua Forest?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Waipoua Forest, je najet na State Highway 12 z města Dargaville. Forest se nachází asi 28 km na východ od města Omapere.

Dotaz: Můžu v Waipoua Forest kempovat?
Odpověď: Bohužel v Waipoua Forest není povoleno kempování ani parkování přes noc. Existují však kempy v blízkém okolí, ve městech Omapere a Dargaville.

Dotaz: Je vstup do Waipoua Forest zpoplatněn?
Odpověď: Ne, vstup do Waipoua Forest je zdarma.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba navštívit Waipoua Forest?
Odpověď: Nejlepší doba navštívit Waipoua Forest je od března do října, kdy jsou dny mírnější a suché.

Dotaz: Jak dlouho trvá Wanderer Track?
Odpověď: Wanderer Track je jednodenní výlet o délce 5,5 km, který by měl trvat asi 2-3 hodiny.

Dotaz: Lze v Waipoua Forest najít ubytování?
Odpověď: V samotném lese se nenachází žádné ubytování, nicméně existuje několik možností ubytování v okolních městech, jako je Omapere a Dargaville.


Ubytování Nový Zéland Waipoua Forest


Nový Zéland je země neuvěřitelné přírodní krásy a pokud hledáte ubytování, které vám umožní opravdově zažít atmosféru této země, ubytování v Waipoua Forest bude nezapomenutelným zážitkem.

Waipoua Forest je národní park na severu Nového Zélandu, který je domovem některých z největších stromů na světě. Tyto stromy, které jsou oslnivou pamětihodností Nového Zélandu, jsou označovány jako Kauri stromy a mohou být staré až 2000 let. Pokud hledáte pobyt v srdci přírody, pak ubytování v této oblasti je jedním z nejlepších způsobů, jak si tuto nádhernou krajinu opravdu užít.

Kauri Park Motel je jedním z nejlepších míst k pobytu v této oblasti. Nachází se v prostředí Kauri stromů a v prostorných apartmánech si můžete užít pohodlí, klid a soukromí. Apartmány jsou moderní a útulné a nabízejí vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Vhodné jsou pro páry, rodiny i skupiny. K dispozici je zaměstnanec, který vám poskytne informace o místních atrakcích a výletech.

Další možností ubytování je Waipoua Lodge. Jedná se o luxusní, ale zároveň příjemné prostředí, které nabízí hostům pocit úniku do přírody. Díky tomu, že se nachází přímo v národním parku, můžete zažít jedinečnou atmosféru a vychutnat si krásu Kauri stromů přímo z vašeho pokoje. Každý pokoj je vybaven kyslíkovým koktejlem, což pomáhá k vilnění a relaxaci.

Navštívit Waipoua Forest a zůstat v místním ubytování je nejen výborným způsobem, jak si užít krásu Nového Zélandu, ale také jedinečnou možností prozkoumat místní kulturu a historii. Kauri stromy jsou posvátným místem pro domorodce Maori a je toto místo domovem některých z nejstarších a nejvýznamnějších stromů na světě. Pokud hledáte jedinečný zážitek, pobyt v tomto parku je tou správnou volbou.

Celkově lze říci, že ubytování v Waipoua Forest nabízí neuvěřitelnou příležitost prozkoumat přírodu a historii Nového Zélandu. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní zážitek nebo prostý pobyt u kopců, tento národní park nabízí něco pro každého. Nejdůležitější je si užít tento klenot Nového Zélandu plným dýcháním!


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky