Najděte nejlevnejší letenky

Panama Portobelo

Ubytování Panama Portobelo


Panama Portobelo leží na pobřeží Kariibského moře a nabízí krásné pláže, bohatou historii a jedinečnou kulturu. Pro turisty, kteří sem přijedou, je to ideální místo pro odpočinek a prozkoumání krás Panama.

Pokud hledáte ubytování v Panama Portobelo, máte na výběr z několika možností. Portobelo má několik hotelů a hostels, které nabízejí různé typy ubytování a ceny. Zde je seznam několika možností, které byste mohli zvážit:

1. El Otro Lado - Tento luxusní resort se nachází na opačné straně poloostrova a poskytuje nádherný výhled na oceán. Resort nabízí soukromé vily s bazénem, luxusním vybavením a 24hodinovou službou. Cena této luxusní možnosti se však může pohybovat ve vysokých částkách.

2. Hostal Portobelo - Pokud hledáte levnější možnost, Hostal Portobelo je to, co hledáte. Hostel nabízí levné pokoje a společné prostory. Hostal Portobelo se nachází v centru města a je ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

3. La Casa del Rayo Verde - Tento hotel nabízí pohodlné pokoje s výhledem na záliv a je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Hotel má bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo. Cena ubytování je střední.

4. Hotel Porto Bello - Hotel Porto Bello se nachází v centru města a nabízí prostorné pokoje a vynikající vybavení. Hotel má také bazén, restauraci a má skvělou polohu pro prohlídku města.

5. Selina Portobelo - Selina Portobelo je nejnovější přídavkem k hotelům v Portobelu. Hotel nabízí levnější možnosti ubytování s ​​pracovními stanicemi a společenskou místností. Hotel má také bazén a je vhodný pro cestovatele, kteří chtějí být blízko pláže a barů.

Panama Portobelo nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro každého. Ať už jste zde na romantické odlidování, rodinném výletu nebo na dovolené s přáteli, určitě tu najdete to, co hledáte. Ať už si vyberete kterýkoliv typ ubytování, Panama Portobelo je ideální destinací pro vaši dovolenou.


Počasí Panama Portobelo


Panama Portobelo je město na pobřeží zátoky Carribean v Panamě. Toto město se těší vysokým turistickým atrakcím kvůli svému bohatému dědictví a kulturnímu významu. Návštěvníci si mohou vychutnat místní památky, jako například pevnost San Fernando a chrám svatého Ježíše z Nazareta.

Když mluvíme o počasí v Panama Portobelo, jedná se o dva hlavní období - suché a deštivé. Suché období trvá od prosince do dubna, zatímco deštivé období trvá od května do listopadu.

Během suchého období se teploty pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia. Je to jedno z nejlepších období v roce pro turisty, kteří se chtějí vypořádat s místními památkami a vodními aktivitami. V této době jsou k dispozici také různé kulturní festivaly v Portobelu, které přitahují mnoho návštěvníků z celého světa.

Deštivé období na druhé straně může být pro turisty trochu obtížné. Během této doby může pršet celé dny a někdy i týdny. Teploty se však přesto udržují na stejné úrovni. Návštěvníci, kteří se rozhodnou cestovat v této době, by si měli vzít pláštěnku a boty vhodné do deště. Pokud vám nevadí deštivé počasí, můžete si užít nádherné zelené krajiny a divokou přírodu.

V obou obdobích je večer a noc převážně chladná a vlhká. Proto se doporučuje mít sebou lehká oblečení, které umožní pohodlné chlazení.

V žádném případě nezapomeňte na zdravotní opatření jako prevenci proti hmyzu a slunce. Ochrana proti komárům je nezbytná vzhledem k vysokým teplotám a vlhkosti.

Celkově vzato, Panama Portobelo je skvělým turistickým cílem pro ty, kteří chtějí poznat bohatou historii a exotickou přírodu. Během suchého období si můžete užít krásné pláže a kulturní festivaly, zatímco během deštivého období si můžete prohlédnout nádherné zelené krajiny. Pokud se chystáte do Portobela, měli byste si počasí zkontrolovat před příjezdem, abyste byli připraveni na všechny podmínky.


Dovolená Panama Portobelo


Panama Portobelo je malé městečko, které se nachází na pobřeží Karibského moře. Je obklopeno tropickou džunglí a všude kolem jsou zelené kopců a ideální bílé pláže. Městečko je oblíbeným cílem turistů zejména během období sucha (od prosince do dubna). Pojďme si tedy nyní blíže prohlédnout, co nám Portobelo může nabídnout.

Historie Portobela

Portobelo je jedno z nejvýznamnějších přístavů v Karibiku. Navzdory své malé velikosti má městečko velkou historickou hodnotu, což bylo oficiálně rozpoznáno UNESCO, když bylo v roce 1980 zahrnuto mezi světové dědictví. Přestože bylo město založeno již v 16. století, k jeho slávě došlo v roce 1668, kdy se zde uskutečnil jeden ze zásadních konfliktů v dějinách Karibiku - Bitva o Portobelo. Od té doby se městu říkalo "porto bello", což v překladu znamená krásný přístav.

Portobelo a jeho památky

Portobelo může nabídnout řadu mimořádných památek. Mezi nejvýznamnější patří:

- Castillo de San Felipe - pevnost, která byla postavena v 17. století a má důležité strategické postavení na pobřeží.

- El Hospitalito - malé muzeum poblíž pláže, které dokumentuje historii města.

- Kostel Nuestra Senora de la Merced - katolický kostel postavený v 17. století.

- Ruiny z kostela San Juan de Dios - byl postaven v 18. století a zničen během koloniálních válek.

Pláže a aktivní dovolená

Kromě historie a památek nabízí Portobelo také řadu aktivit nejen pro turisty, kteří hledají odpočinek, ale také pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou.

- Pláže Portobela - pláže jsou obklopeny krásnými korálovými útvary a palmami.

- Potápění a šnorchlování - s úžasnou mořskou faunou můžete potápět se u korálových útesů.

- Turistika v tropické džungli - okolí města je obklopeno tropickou džunglí, která nabízí mnoho zajímavých tras.

- Surfing - z Portobela můžete snadno navštívit oblíbené surfové místo Santa Isabel.

- Vodopády - v okolí města se nacházejí nádherné vodopády, jako například Vapour Trail nebo Cascadas de la Quebrada.

Závěr

Panama Portobelo je malé město s velkým historickým významem. Nabízí mnoho okouzlujících památek a nádherných pláží. Pokud hledáte dovolenou, kde můžete relaxovat a odpočinout si od všedních pracovních dní, nebo hledáte aktivní dovolenou v krásné a exotické krajině, Portobelo je tou nejlepší volbou.


Letenka Panama Portobelo


Letenky do Panamy každý rok stoupají na popularitě mezi cestovateli po celém světě, kteří touží zažít nejen překrásnou přírodu, ale i bohatou historii a kulturu této země. Jednou z mnoha malých městských perl v Panamě, kam se vyplatí cestu podniknout, je Portobelo.

Portobelo, překrásné městečko s přístupem na Karibské moře, leží v severnozápadní části Panamy, přibližně 85 km od Panama City. Městečko vzniklo v 16. století, a to jako hlavní přístav pro zlato a stříbro z Peru a Bolívie. Proto se záhy stalo oblíbeným místem všech pirátů a korzářů, včetně samotného kapitána Morgana, který zde dokonce rok pobýval. Ovšem, dnes již Portobelo představuje výjimečný historický a kulturní dědictví.

Světoznámé bohatství, které se do města přiváželo, znamenalo pokoj a prosperitu pro město pouze krátkou dobu. Vzápětí bylo město napadeno stále častěji ze strany pirátů a výsledkem byly rozsáhlé obrany a pevnosti a staré opevnění. Z těchto staveb se dnes zachovaly jenom ruiny, nicméně dodnes patří mezi hlavní turistické atrakce v městečku.

Dnes se Portobelo zlepšilo turistickými službami. Jsou zde k dispozici exkurze, které vám umožní prozkoumat krásu historického městečka, prozkoumat ruiny a vydat se na výlet po okolí. Oblasti okolo Portobela jsou dobře známé pro svou bouřlivou a neobyčejnou přírodu, jakou je např. Río Indio a Ručních skoků.

Odtud získáváte jedinečnou možnost ochutnat kuchyni Karibiku, poznat tradice a zvyky domácích lidí a prohlédnout si vůbec nejhezčí trhy s rukodělnými výrobky v celé Panamě.

Cesta do Portobela je nejlepší prostřednictvím letoviska Colon, můžete si tak i naplánovat výlety okolím. Letenky tam a zpět do Panama City se pohybují od 150 do 250 USD v závislosti na mnoha faktorech a těch nejlevnějších se většinou prodávají při lety neděli a pondělí. Je také možné si zakoupit letenky s kratší přestávkou v Paříži, kdy se cena snižuje o více než polovinu.

Portobelo je jedním z mnoha neuzavřených, neobjevených klenotů v Panamě. Za návštěvu rozhodně stojí a pravděpodobně z něj ani nebudete chtít odejít!


Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Portobelo


1. Jak se dostanu do Portobela?
- Nejlepší je jet autobusem ze stanice Albrook v Panamě City nebo si pronajmout auto a jet po dálnici.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Portobela?
- Několik pláží lze najít v blízkosti Portobela, včetně pláže Blanca, zátoky Isla Grande a pláže La Guayra.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Portobelu podniknout?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří potápění, rybaření a návštěva historických památek jako jsou ruiny Castillo de San Lorenzo a Iglesia de San Felipe.

4. Kde si mohu pronajmout vybavení na potápění?
- Existuje několik potápěčských center v Portobelu, které nabízejí pronájem potápěčského vybavení a organizují výlety na potápění.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Portobela?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období od ledna do května a od září do listopadu. V období mezi červencem a srpnem může být velmi horko a vlhko.

6. Kde se nachází nejlepší restaurace v Portobelu?
- Existuje několik restaurací v okolí Portobela, včetně restaurace El Otro Lado, která se specializuje na místní karibskou kuchyni.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Portobelu?
- Existuje několik hotelů v okolí Portobela, včetně Hotel El Viajero, Hotel Agua Clara a Hotelito del Mar.

8. Kde si mohu koupit suvenýry v Portobelu?
- Existuje několik obchodů se suvenýry v blízkosti náměstí v Portobelu, které nabízejí místní řemeslné výrobky, jako jsou například keramika, dřevěné masky a vyšívané textilie.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky