Najděte nejlevnejší letenky

Paraguay Caacupé

Dovolená Paraguay Caacupé


Paraguay je země v Jižní Americe ležící mezi Brazílií, Argentinou a Bolívií. Tato země má mnoho turistických atrakcí s fascinujícími cestovatelskými zážitky. Mezi nejpopulárnější a nejkrásnější cestovatelské zážitky patří dovolená v Caacupé, největším poutním místě země.

Caacupé je menší město v departementu Cordillera, který se nachází v centrální části Paraguaye. Město je hlavní křižovatkou s pevným silničním spojením s mnoha dalšími městy v zemi. Caacupé se nachází asi 50 km od města Asunción, hlavního města Paraguaye. Co je ale na Caacupé zapamatováníhodné, je místní bazilika.

Basilika Panny Marie z Caacupé (Basilica de Nuestra Señora de Caacupé) je největší poutním místem v Paraguayi. Bazilika byla postavena počátkem 17. století a není tomu divu, že se stala místem širokého náboženského zájmu. Každý rok se zde konají speciální poutě, které lákají mnoho zvědavých turistů a poutníků. Je to velkolepé místo, kde můžete pozorovat nádhernou katedrálu, sloužící jako místo uctívání a duchovního odpočinku.

Caacupé je také ideálním místem pro procházky a turistiku. Můžete navštívit národní park Ybytyruzú, kde se můžete projít krásnou přírodou a užít si působivé výhledy. Dalším způsobem, jak prozkoumat město je procházkou po hlavní třídě s výstavními stánky a dalšími obchody. Tady je možné objevovat místní kulturu a návštěvníci si mohou zakoupit některé z místních tradičních výrobků jako jsou kovové vazby, krajky a další rukodělné výrobky.

Pro milovníky kulinářského umění není Chaco bezmála 22 tisíc kilometrů obrovský teritorium, kde se mísí tradiční indiánské, španělské a místní kuchyně: zekosou, lokro, cocido, sopa paraguaya, chipas, ka'u čalumi a další. Je to také jedno z nejlépe zachovaných míst původní indiánské kuchyně v Jižní Americe.

Vzhledem k počtu krásných míst v Caacupé a okolí, skutečně stojí za to si toto místo na své cestovatelské mapě zaznamenat. Pokud hledáte klid, mír a krásné místo s historickým a kulturním pozadím, pak je Caacupé to pravé místo pro vás.


Ubytování Paraguay Caacupé


V Paraguayi se nachází mnoho krásných měst, ale jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších je Caacupé. Toto město je především známé díky náboženskému svátku Virgen de Caacupé, který se koná v prosinci a je poutníkům velmi důležitým cílem. Pokud se chystáte navštívit Caacupé, určitě budete potřebovat kvalitní a příjemné ubytování.

V samotném centru Caacupé se nachází několik hotelů, které nabízejí skvělé ubytování za rozumnou cenu. Mezi nejlepší patří Hotel Central, který se nachází jen pár kroků od baziliky Virgen de Caacupé. Tento hotel je perfektním výchozím bodem pro návštěvu města, a pokud máte štěstí, můžete si z okna svého pokoje užít nádherný výhled na celé město.

Další možností v centru města je Hotel España, který je také velmi blízko k bazilice. Tento hotel má velmi přátelský personál a všechny pokoje jsou dobře vybavené a moderně zařízené.

Pokud byste raději zůstali v klidnější části města, určitě byste měli zvážit Hotel Asunción, který se nachází asi 10 minut chůze od centra. Tento hotel nabízí krásný výhled na město a je ideálním místem pro relaxaci po náročném dni.

Pokud byste ale chtěli zůstat na větší ploše a chtěli byste si užít celý pobyt v Caacupé, mohli byste se rozhodnout pro pronájem chaty nebo domu. V okolí města se nachází několik hezkých chat a domů, které jsou k pronájmu za rozumné ceny. Toto ubytování vám umožní zůstat v příjemném prostředí, kde si můžete užívat podzimní barvu přírody a klidné prostředí.

V každém případě má Caacupé mnoho skvělých možností pro ubytování, ať už se rozhodnete zůstat v centru města nebo raději v klidnější části. S mnoha restauracemi, bary a kulturními akcemi je toto město skvělým místem pro návštěvu během vaší cesty do Paraguaye.


Počasí Paraguay Caacupé


Paraguay je země s tropickým klimatem, které se však mírní směrem k jihu a východu země. Jedním z měst, které se nachází na jihovýchodě Paraguaye, je Caacupé, které má podnebí subtropické.

V Caacupé se vyskytují čtyři roční období - zima, jaro, léto a podzim. Nejchladnějším obdobím je zima, která trvá od června do srpna. V této době jsou průměrné teploty v oblasti 14 - 21 °C. Večery a noci jsou však velmi chladné, s teplotami klesajícími pod 10 °C. Během zimy jsou mrazivé noci spíše výjimkou.

Jaro začíná v září a trvá do listopadu. Průměrné teploty se pohybují v rozmezí 18 - 28 °C. Jaro je také obdobím nejvíce srážek, protože v této době se často objevují bouřky a přívalové deště.

Léto v Caacupé začíná v prosinci a trvá do února. Průměrné teploty jsou tu nejvyšší v roce, kolem 30 °C. V některých dnech mohou dokonce teploty dosáhnout 40 °C. Léto je obdobím sucha, když déšť klesá na minimum.

Podzim v Caacupé trvá od března do května. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 - 27 °C a podobně jako na jaře se v této době vyskytují časté bouřky a průtrže mračen.

Celkově se v Caacupé nejlepší čas pro návštěvu města považuje začátek jara nebo podzim, kdy jsou průměrné teploty mírné a srážek je relativně málo. Pozdní léto a začátek zimy jsou často charakterizovány extrémními teplotami a chudými srážkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Paraguay Caacupé


1. Co je to Paraguay Caacupé?
Paraguay Caacupé je město v Paraguayi, které je považováno za jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Jižní Americe.

2. Proč je Caacupé poutním místem?
Caacupé je poutním místem díky soše Panny Marie Caacupé, která je považována za patronku Paraguaye. Věří se, že socha má uzdravující schopnosti.

3. Kdy probíhá největší poutní slavnost v Paraguayi?
Největší poutní slavnost v Paraguayi probíhá v Caacupé každý rok 8. prosince k poctě Panny Marie Caacupé.

4. Jak se dostanu do Caacupé?
Nejlépe se do Caacupé dostanete autem nebo autobusem. Zejména v době největších poutí jsou k dispozici speciální autobusové spoje.

5. Jak je v Caacupé s ubytováním?
V Caacupé najdete různé možnosti ubytování. Kromě hotelů a penzionů jsou k dispozici například i venkovské chatky.

6. Co mohu vidět v Caacupé kromě poutního místa?
V okolí Caacupé můžete navštívit například archeologické naleziště Ykua Karandá, nebo se projet po řece Paraguay na vláčku Tren del Lago.

7. Jaké jsou tradiční jídla v Caacupé a Paraguayi?
V Paraguayi jsou populární například empanadas (plněné koláčky), chipá (kukuřičné placky se sýrem) nebo asado (grilované maso).

8. Můžu si koupit suvenýry v Caacupé?
Ano, v Caacupé najdete řadu obchodů se suvenýry. Nejčastěji se prodávají sošky a obrázky Panny Marie Caacupé, šperky a keramika.

9. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Caacupé?
Nejlepší měsíce pro návštěvu Caacupé jsou listopad a prosinec, kdy jsou největší poutní slavnosti.

10. Mám se spíše naučit španělsky nebo guaraní?
V Paraguayi se mluví především španělsky a guaraní. Naučit se oba jazyky může být užitečné, ale pro komunikaci s místními obyvateli je španělština důležitější.


Letenka Paraguay Caacupé


Pokud se chystáte na cestu do Jižní Ameriky, určitě byste neměli minout jedno z nejvýznamnějších poutních míst Paraguaye - Caacupé. Tento malebný městečko, nacházející se ve středu země, je ročním cílem miliónů poutníků, kteří sem přicházejí uctít patronku Paraguaye, Pannu Marie z Caacupé.

A jak se sem do Caacupé dostat? Nejlépe samozřejmě letadlem. V regionu se nachází celkem šest letišť, ale nejlépe budete letět z jihoamerického hubu São Paula, kde přestoupíte do Paraguaye. Většina zahraničních návštěvníků přiletí na mezinárodní letiště Silvio Pettirossi v Asunciónu, které se nachází přibližně 45 kilometrů od Caacupé.

Po příletu na letiště se můžete rozhodnout pro různé způsoby dopravy do Caacupé. Oblíbené jsou například autobusy nebo taxi, které vás přesunou přímo do města. Na návštěvu Caacupé se nejlépe vyplatí vyrazit v průběhu roku, ať už v období od září do listopadu, kdy se zde slaví významné náboženské svátky, nebo v létě, kdy se zde můžete projet na koni nebo užít si nádherné okolí města při jakékoliv turistické činnosti.

Když už budete v Caacupé, nezapomeňte navštívit posvátné místo věnované Panně Marii, které se nazývá Basílica de la Virgen de los Milagros. Kromě toho se zde můžete projít po nádherných náměstích a bohaté historické a kulturové památky.

Celkově je návštěva Caacupé nezapomenutelným zážitkem a mnozí návštěvníci Paraguaye se sem vracejí opakovaně. Proto neváhejte a rezervujte si letenku na tuto úchvatnou destinaci už dnes!


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky