Najděte nejlevnejší letenky

Slovinsko Logarská dolina

Ubytování Slovinsko Logarská dolina


Logarská dolina je nádhernou turistickou oblastí v srdci Slovinska, která je obklopena národním parkem Kamnicko-Savinjské Alpy. Tento údolí nabízí širokou škálu outdoorových aktivit a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít krásné přírody, aktivní dovolenou i klid. Pokud hledáte pohodlné a kvalitní ubytování, připravili jsme pro vás náš nejlepší tip.

Hotel Plesnik

Hotel Plesnik je rodinný hotel v Logarské dolině, který:

- nabízí stylové a moderní pokoje a apartmány, které jsou vybaveny pohodlnou postelí, Wi-Fi připojením, TV, koupelnou a balkonem s výhledem na hory,

- má wellness centrum s finskou a bio saunou, tureckou lázní, relaxačním pokojem a jacuzzi,

- má bistro a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční slovinské jídlo i kulinářské speciality,

- organizuje různé aktivity v okolí, jako jsou horské túry, sjezdové lyžování, běžky, rafting, jízda na koni a další.

Hotel Plesnik je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodou, odpočinout si a zároveň se nechat rozmazlovat. Jeho klidná atmosféra a familiární prostředí zaručují skvělý pobyt a nezapomenutelné zážitky.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Logarské dolině, ubytování v Hotelu Plesnik vám rozhodně nedoporučujeme nechat ujít. Pokoje jsou komfortní a prostorné, personál vstřícný a ochotný a prostředí v hotelu velmi příjemné. Tak neváhejte a vydejte se do srdce Kamnicko-Savinjských Alp a užijte si krásnou dovolenou.


Počasí Slovinsko Logarská dolina


Slovinsko je malou zemí ležící na jihu střední Evropy. Vzhledem k tomu, že se rozkládá v nadmořské výšce mezi 55 a 2864 metry, záleží na místě, které navštívíte, jaké počasí očekávat. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi je Logarská dolina, takže se podíváme na počasí, které v tomto regionu očekávat.

Logarská dolina se nachází na severu Slovinska ve vzdálenosti asi 30 kilometrů od města Celje. Dolina je v divočině Kamnických Alp, která je chráněna jako Národní park. Oblast je velmi oblíbená mezi turisty díky svým nádherným vodopádům, horským jezerům, ledovcovým dolinám a širokému spektru turistických tras.

Co se týče počasí, Logarská dolina má podobné klimatické podmínky jako velká část střední Evropy. Léto, tj. červenec a srpen, jsou nejteplejší měsíce v roce a to je také nejlepší čas na turistiku. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 23 °C, ale může dosáhnout až na 30–35 °C. V noci mohou být teploty chladnější, obvykle okolo 10 až 15 +°C.

Podzim, tj. září a říjen, jsou také velmi pěkné a klidné měsíce pro turistiku. Teploty se pohybují okolo 15–20 °C během dne a mohou klesnout na 5–10 °C v noci. V této době roku se také konají tradiční oslavy sklizně vína a hrušek.

Zima, tj. listopad až únor, je v Logarské dolině velmi chladná. Teploty mohou klesnout až na -10 až -15 °C. Nadmořská výška této oblasti přispívá ke vzniku sněhové pokrývky. V oblasti je také několik sjezdovek pro lyžaře.

Jaro, tj. březen a duben, je mnohem teplejší než zima, ale je příliš brzy na to, aby byla návštěva oblasti vhodná pro turistiku. Teploty se pohybují okolo 5-10 °C během dne a mohou klesnout na -5 až 0 °C v noci. Toto období ročního období je vhodné pro milovníky geocachingu a přírodovědných procházek.

Celkově lze říci, že Logarská dolina nabízí celoroční turistickou sezonu a počasí záleží na ročním období. Pokud chcete navštívit tuto oblast, berte v úvahu počasí a zvolte si vhodné oblečení. Příroda zde je nádherná celý rok, takže se nebojte prozkoumat krásy tohoto slovinského koutu přírody.


Letenka Slovinsko Logarská dolina


Logarská dolina je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Slovinsku. Je to údolí, které se nachází v severovýchodní části země, v blízkosti hranic s Rakouskem. Je to nádherné a překrásné místo plné přírodní krásy. Jediný způsob, jak se dostat do Logarské doliny, je leteckou cestou.

Lety do Logarské doliny jsou k dispozici z několika větších letišť v celé Evropě. Letiště ve Slovinsku se nachází v Ljubljani. Zde můžete najít lety s nízkými náklady společností Ryanair nebo EasyJet. Tyto lety jsou velmi populární mezi turisty, kteří hledají levnou a snadnou cestu, jak se dostat do Slovinska.

Slovinsko a letenka do Logarské doliny jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít krásy přírody a zároveň si užít místní pohostinnost. Logarská dolina nabízí nádherné výhledy na alpské hory, čistou vodu potoků, krásné lesy a pastviny. Je to místo, kde si můžete odpočinout od každodenního hluku a stresu a zažít klid a ticho.

Kromě přírodních krás je Logarská dolina také bohatá na historii a kulturu. Je to místo, kde můžete vidět tradiční slovinské domy a kostely, které jsou plné umění a krásy. Turisté mohou také navštívit Muzeum Logarské doliny, kde se dozvědí více o historii a kulturních tradicích této oblasti.

Pokud hledáte dovolenou v přírodě, je Slovinsko a letenka do Logarské doliny tou správnou volbou. Je to místo, kde se můžete plně vychutnat krásu alpských hor a užít si klid a ticho v přírodě. Pokud si chcete užít turistickou trasu, dobré jídlo a kulturu, zájezd do Logarské doliny je pro Vás tou správnou volbou.


Dovolená Slovinsko Logarská dolina


Logarská dolina je národní park, který se nachází v srdci Slovinska. Tento krásný kout Evropy je ideálním místem pro ty, kteří touží po krásné a klidné dovolené. Dolina se rozprostírá mezi masivy Kamnicko-Savinjské Alpy a Pohorje, což jsou pohoří, které jsou obklopeny impozantními vrcholy. Krajina zde je plná vodopádů, lesů a skal.

Logarská dolina je vhodná pro ty, kteří hledají klid, ticho a přírodu. Park nabízí mnoho turistických tras, které mohou být jednodenní nebo vícedenní. Trasy vedou do nejkrásnějších koutů národního parku. V parku se nachází řada horských chat, kde mohou návštěvníci strávit noc a užít si okolní přírodu. Pokud se chcete v parku projít, procházky zde jsou ideální, protože terén je velmi kopcovitý.

Logarská dolina je nejznámější svým vodopádem Rinka. Vodopád můžete vidět po přibližně třicetiminutové procházce. Pokud raději zůstanete v dolině, existuje zde možnost půjčit si kolo nebo projížďky v kočáru.

Další místo, ke kterému se návštěvníci rádi vrací, je horský vrchol Šmarna gora. Tento vrchol nabízí spektakulární výhled na okolní krajinu.

V parku se nacházejí také různé odpočinkové zóny, kde můžete uvažovat nad tím, jakou turistickou trasu zvolit. Pro děti je zde dětský koutek a na rozmanité restaurace s nabídkou místních specialit nezapomeňte.

Dovolená v Logarské dolině je skvělou volbou pro ty, kteří touží po klidu v nádherném prostředí. Kdykoli si můžete pronajmout chalupu nebo apartmán v okolních vesnicích a užít si netradiční dovolenou ve Slovinsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Logarská dolina


1) Jak se dostat do Logarské doliny?
- Nejlepší je jet autem, avšak je možné také cestovat autobusem a poté pěšky. Autobusy jezdí z Celje a Solčavy.

2) Je nutné platit vstupné do Logarské doliny?
- Ano, je zde vstupné. Cena se liší v závislosti na ročním období a to od 3 do 7 Euro.

3) Jaké aktivity mohu dělat v Logarské dolině?
- Oblíbeným způsobem, jak trávit čas v Logarské dolině, je turistika, cykloturistika, horolezectví a sjezdové lyžování.

4) Kdy je optimální čas k návštěvě Logarské doliny?
- Logarská dolina má svou krásu v každém ročním období. Nejoblíbenějšími měsíci jsou však květen, červen a říjen.

5) Kde si mohu pronajmout ubytování v Logarské dolině?
- V Logarské dolině najdete mnoho penzionů, hotelů a horských chat. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících a o vánočních svátcích.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky