Najděte nejlevnejší letenky

Spojené království Cambridge

Ubytování Spojené království Cambridge


Cambridge je městem, které se nachází v hrabství Cambridgeshire v jihovýchodní Anglii. Je to známé město v oblasti vzdělání a turistického ruchu, díky Univerzitě v Cambridge, která patří mezi nejprestižnější univerzity na světě. Město ročně přitahuje desítky tisíc návštěvníků a turistů ze všech koutů světa. Pokud též plánujete navštívit Cambridge, nezapomeňte si zajistit kvalitní a komfortní ubytování.

V Cambridge můžete najít různé druhy ubytování pro svůj pobyt. Výběr může být ovlivněn vaší finanční situací, prioritami a plány, co chcete vidět a co chcete zažít. Pro všechny cestovatele se tak najde to správné ubytování. Let's have a look!

Hotely
V Cambridge existuje řada hotelů, které nabízejí pohodový a luxusní pobyt. Mnoho z nich se nachází přímo v centru města, takže můžete snadno navštívit nejzajímavější místa. Hotely v Cambridge jsou vybaveny moderním zařízením, většina z nich disponuje klimatizovanými pokoji, snídaňovými službami a Wi-Fi připojením. Ať už hledáte luxus nebo pokornější ubytování, vždy naleznete nějaký hotel podle vašeho gusta.

Hostely
Hostely jsou pro turisty jednou z nejlepších možností ubytování, zvlášť pro ty s nižším rozpočtem. V Cambridge a jejím okolí se nachází desítky hostels, které nabízejí pohodové prostředí a uspokojí potřeby cestovatelů. Hostely mají mnoho podob, od společných pokojů až po soukromé místnosti. Většina z nich má kuchyně a jídelny, kde si hosté mohou uvařit své jídlo, společenská místnost, kde se mohou setkat s ostatními cestovateli a relaxovat po celodenním potulkování městem.

Pronájmy bytů a pokojů
V Cambridge se také najde řada nabídek pro pronájem bytů a pokojů. Tuto možnost upřednostní návštěvníci města, kteří pobývají déle než jen několik dní. Pronajatý byt může být nejen pohodlnější, ale také ekonomičtější volbou v porovnání s hotely. V Cambridge najdete mnoho služeb, které pomohou najít ideální byt dle vašich preferencí a potřeb a to jak na dlouhodobé, tak na krátkodobé pobyty.

Bed and Breakfast
Bed and Breakfast zařízení jsou v Cambridge stále populárnější a stále více turistů takto vyhledává ubytování. Bed and Breakfast v Cambridge vstříc vyjdou těm turistům, kteří chtějí lehce rustikální a domácí atmosféru, která je v B&Bs úplně obvyklá. Hosté si také pohodlně a rychle snídaně objednají v bezprostřední blízkosti míst, která je zajímají.

V Cambridge tak najdete mnoho různých typů ubytování, které vyhoví jak vašim finančním, tak požadavkům a prioritám. Výběr ubytování v Cambridge by měl být zvažován s ohledem na vaše požadavky, plány a rozpočet. V každém případě je pro turisty připravené hojné množství kvalitního ubytování. Ať už vyberete jakékoli ubytování, v Cambridge užijete jedinečný pobyt naplněný spoustou zajímavostí a krásných zážitků.


Dovolená Spojené království Cambridge


Cambridge je nezapomenutelným městem ve Spojeném království, které láká návštěvníky z celého světa na svých krásných historických památkách, vynikajících muzeích, uměleckých galeriích a mnoha dalších atrakcích. Je to také skvělé místo na dovolenou, přestože se jedná o menší město, které se však může pochlubit mnoha zážitky pro návštěvníky.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit, kterou Cambridge nabízí, je plavba po řece Cam. Řeka se vine kolem univerzitních budov a zahrnuje celou řadu malebných mostů a plavebních kanálů, které nabízejí nádherný pohled na město z vody. Turisté si mohou pronajmout lodičku a podle vlastní libosti se plavit po řece.

Město nabízí také mnoho možností pro pěší turistiku. Například návštěvníci mohou prostudovat množství vzdělávacích výstav v muzejních komplexech, které si ponechávají svou starou slávu. Můžete navštívit množství skalních údajů o historii, zvířatech, vynálezech a dalších tématech.

Jinou možností pro návštěvníky je návštěva Křesťanského muzea, které nabízí fascinující výstavy a poznávání víry a kultury, spolu s výběrem nádherných obrazů a soch.

Zajímavou historickou památkou, kterou nesmíte při návštěvě Cambridga minout, je University of Cambridge, jedna z nejvýznamnějších univerzit ve světě. Kromě toho se zde nachází King's College Chapel, největší gotická kaple v celé Evropě, která je známá svými vitrážemi a unikátní architekturou.

Pro ty, kteří se rádi věnují nakupování a večerním zážitkům, nabízí město nabízí řadu butiků a obchodů, které prodávají tradiční zboží.

A pokud chcete zažít ještě větší dobrodružství, neměli byste opomenout návštěvu blízkého letiště v Cambridge, kde můžete vyzkoušet skoky padákem nebo jiné extrémní sporty.

Nenechte si ujít příležitost navštívit toto krásné město plné historie a nádherných památek, a vychutnejte si krásnou dovolenou ve Spojeném království. Cambridge je určitě jedno z nejlepších míst, kde můžete strávit krásné prázdniny plné zábavy, kultury a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Cambridge


1) Jaký je rozdíl mezi Cambridge a Oxfordem?
- Cambridge a Oxford jsou oba prestižní univerzity v Anglii, ale mají různé vzdělávací programy, specifikace a atmosféru.

2) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Cambridge?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Cambridge, je vlakem nebo autobusem. Cambridge je asi půl hodiny jízdy vlakem z Londýna a autobusové spojení je časté.

3) Kde se nachází nejznámější místa v Cambridge?
- Nejznámějšími místy v Cambridge jsou King's College, Trinity College, St John's College a University of Cambridge, které jsou všechny v historickém centru města.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity v Cambridge?
- V Cambridge si můžete prohlédnout místní památky, jako jsou výše uvedené vysoké školy a univerzita, ale také si můžete užít jízdu na řece Cam na kánoi nebo se projet na kole nebo projít se městem.

5) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cambridge?
- Cambridge je krásným městem po celý rok, ale nejlepší doba na návštěvu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a město je plné barev.

6) Kde se dá nejlépe nakupovat v Cambridge?
- Nejlepší obchody v Cambridge se nachází v historickém centru města a zkuste si projít ulici Market Street. Dále také doporučujeme návštěvu obchodního centra Grand Arcade a velkého supermarkety Tesco na Milton Road.

7) Kde se dají najít nejlepší restaurace v Cambridge?
- Nejlepší restaurace v Cambridge jsou v historickém centru města a na okraji města. K dispozici jsou kuchyně z celého světa, ale doporučujeme ochutnat místní speciality jako jsou Cambridge Sausages nebo Cambridge Burnt Cream.

8) Jaké jsou nejoblíbenější sporty v Cambridge?
- V Cambridge jsou oblíbené sporty veslování, rugby, fotbal, kriket a tenis. Město také má bezplatně dostupné venkovní fitness zóny a je výborné pro cyklistiku a běhání.

9) Jaké jsou nejlepší volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi?
- V Cambridge jsou pro rodiny na výběr různé aktivity, jako jsou muzea, např. Science Museum, botanická zahrada, ale také lze zajít na oběd do některé z místních restaurací nebo si užít projížďku na řece Cam.

10) Jaké jsou nejlepší tipy na ubytování v Cambridge?
- Cambridge nabízí různé druhy ubytování, od luxusních hotelů až po levnější hostely, jako je například YHA Cambridge. Doporučujeme rezervovat si ubytování v centru města, aby byly památky a aktivity snadno dostupné.


Počasí Spojené království Cambridge


Spojené království je známé pro své mimořádně proměnlivé počasí. Jedním z měst, kde se to projevuje, je Cambridge. Nachází se v jihovýchodní Anglii a klima zde odpovídá většině Británie.
Počasí v Cambridge

Cambridge má mírné klima s teplými lety a mírnými zimami. Teploty v létě obvykle dosahují 20-25°C, zatímco v zimě se pohybují kolem 5°C. Nejnižší teplota zaznamenaná v Cambridgi byla – 20,5°C v roce 1982. Na druhé straně, nejteplejší den byl v roce 2003, kdy se teplota vyšplhala na 38,5°C. Obecně platí, že nedostatek slunečního světla a vyšší srážky jsou běžné pro jižní Anglii, kam Cambridge patří. Během zimy většina srážek přichází jako déšť, zatímco sněhová přeháňka není neobvyklá.

Jarní a letní počasí v Cambridge

Jaro v Cambridgi je obvykle velmi příjemné, protože teploty rostou a počasí se zlepšuje. V květnu a červnu můžete očekávat teploty kolem 15-18°C. Období od května do srpna je také nejvlhčí fází v roce, což může znamenat, že budete mít dojem, že je peklo, protože je horko a vlhko.

Podzim a zima

Podzim je většinou mírný, ale na druhé straně s sebou přináší i více srážek než léto. Chladnější teploty a vyšší vlhkost mohou také způsobit ranní mlhy, které jsou běžné v Cambridge.

Zima přináší zvýšené riziko sněhu, dešťových bouří a silných větrů. Nejde utéct, že zima v Cambridge je chladná, avšak mírnější než v některých oblastech na severu Spojeného království. Během zimy je teplota většinou kolem 5°C, ale může klesnout pod nulu – nezapomeňte, že zde visí univerzita, takže když sněhu padá dost, univerzita zůstává uzavřená.

Celkově lze říci, že počasí v Cambridgi je mírné, ale proměnlivé. Je dobré se vybavit vhodným oblečením pro různé podmínky. Přestože zde může být i více srážek, než by se někomu líbilo, nemusíte se obávat tropických cyklón. Je to místo s krásnou kulisou, záznamy nabídnou nezapomenutelné zážitky a spousta pamětihodností k objevování.


Letenka Spojené království Cambridge


Letenka do Spojeného království a do města Cambridge

Cambridge, západně od Londýna, je město v anglickém hrabství Cambridgeshire. Domovem jedné z nejprestižnějších univerzit na světě, se Cambridge stává oblíbeným turistickým cílem, přitahujícím studenty, historicky a kulturně zajímavé osobnosti a milovníky britského venkova.

Jestliže se chystáte navštívit toto krásné město, měli byste se nejprve zaměřit na hledání levných letenek. Velké množství leteckých společností nabízí pravidelné lety z mnoha zemí do Londýna, většinou se zastávkami v mnoha evropských městech, kde můžete být připojeni k letům do stejné destinace.

Většina letů do Cambridge využívá London Stansted Airport jako svého výchozího bodu, což je jeden z nejrušnějších letišť ve Velké Británii. Do Londýna se můžete dopravit vlakem nebo autobusem. Z Londýna trvá cesta vlakem do Cambridge přibližně hodinu, což znamená, že je to skvělá volba, pokud si přejete cestovat přímo do města Cambridge.

Je důležité si uvědomit, že letenky do Cambridge nebývají levné, a proto je vhodné prozkoumat různé nabídky a slevy. Velké mezinárodní aerolinky jako British Airways, Emirates nebo American Airlines nabízejí často pravidelné lety do Londýna při zachování skvělé kvality služeb.

Ale pro ty, kteří rádi ušetří, jsou nyní na trhu i low-cost aerolinky jako Ryanair nebo easyJet. Ukázalo se, že nabízejí nízké ceny za letenky do Londýna a z Londýna do Cambridgeshire.

Je vhodné si rezervovat letenku alespoň týden dopředu. Nezapomeňte se také podívat na aktuální nabídky na internetu, kde můžete najít různé slevy a nabídky na letenky.

Pokud si chcete ušetřit nějaké peníze a zároveň si užít krásy všeho, co Cambridge nabízí, pak byste měli zvážit nejenom letenku, ale i všechny další náklady, jako jsou například ubytování a stravování.

Celkově je cesta do Cambridge zahrnující let zahrnutá v seznamu mnoha nejlepších zážitků Evropy, tudíž doufáme, že nyní máte více informací o tom, jak si zarezervovat letenku do tohoto krásného města.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky