Najděte nejlevnejší letenky

Spojené království Scottish Highlands

Počasí Spojené království Scottish Highlands


Spojené království, a zejména oblast Scottish Highlands, je pro své proměnlivé a často nepředvídatelné počasí dobře známé. Tato oblast se nachází na severu Skotska a nabízí nádherné krajiny, hor a přírodní scenérie. Nicméně, toto území také přináší kontrastní počasí, které se může měnit až od hodiny k hodině, a to i během jednoho dne.

V létě, obzvláště v měsících červen a červenec, může být počasí teplé a slunečné. Teploty se mohou pohybovat v rozmezí od 15 až 20 °C. Nicméně, i v letních měsících může být vyšší nadmořská výška horického pásmu v Scottish Highlands spojena s nižšími teplotami a silnými větry. To znamená, že v horách se mohou vyskytnout náhlé změny počasí, zvýšené srážky a většinu času převažuje oblačno.

Na podzim mohou být ve Scottish Highlands počasí více nestálé. Teploty klesají na přibližně 12-13 °C a mohou se objevit první předzvěsti zimy, jako jsou srážky ve formě sněhu, které zejména v oblasti hor způsobují větší obtíže při cestování a turistikou. Obzvláště když se početné srážky změní v mlhu, návštěva Highlandů přestává být pohodlnou a bezpečnou volbou.

V zimě může být počasí ve Scottish Highlands extrémní. Teploty mohou klesnout na -3 °C a sněhové srážky, silné větry a blizzardy mohou být běžné. V horách je velmi důležitá vybavenost, protože změny počasí mohou být velmi rychlé a neočekávané. Nicméně, i v zimě mohou být ve Scottish Highlands i dny slunečné, obzvlášť tehdy, když je počasí během celého dne stabilní.

V jarních měsících se počasí Scottish Highlands opět stává více stabilním, teploty se zvyšují na 13-14 ° C a sněhové závěje a bouřky opadnou. Nicméně, může se stát, že déšť dělá dění turistům trpkým a zahlcuje cesty, což ztěžuje i cestovní ruch.

V závislosti na náladě počasí se Scottish Highlands mohou zdát buď jako kouzelné místo plné krásy a malebnosti, nebo z niterného okénka auta jako nevlídné, deštivé a dlouhé území. Nicméně, nepomohou okolní okolnosti k našemu pohodlí. Proto by při cestování do této oblasti byla rozumnější volbou návštěva v období, kdy by počasí mohlo být stabilnější.


Ubytování Spojené království Scottish Highlands


Pokud hledáte úchvatnou přírodu, místo, které je oplývá klidem a ideální pro relaxaci, pak byste se mohli podívat na nejvyšší pohoří Spojeného království - Scottish Highlands.

Scottish Highlands jsou oblíbenou turistickou destinací, díky svému divokému a krásnému krajinnému charakteru. Toto území se nachází na severu Skotska a obklopuje mnoho historických památek, indikujících, že toto místo bývalo domovem mnoha dynastií. Dnes Scottish Highlands nabízí řadu zajímavých atrakcí, jako jsou vzdušné věže, skály, zátoky, hory, řeky, jezera a překrásné lesy. Pro turisty nabízí spoustu možností, jak se rozhýbat a užít si sem nádhernou dovolenou.

Jedním ze způsobů, jak si pochutnat na kráse této oblasti, je zvolit si ubytování. Scottish Highlands nabízí širokou škálu ubytování, které se liší typem, kvalitou a cenou. Na této území se nachází řada penzionů, bed&breakfast a hotelů vybudovaných v okolí, takže turisté si mohou zvolit ten typ, který vyhovuje jejich požadavkům a finančním schopnostem.

Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování v Scottish Highlands jsou běžné penziony. Tyto penziony jsou velmi pohodlné a nabízejí vám relaxační pobyt v této oblasti. Pokud hledáte ubytování, které je vybaveno všemi potřebnými vymoženostmi, můžete si také užít pobyt v hotelu. Tyto hotely nabízejí luxusní pokoje s výhledem na nádhernou skotskou krajinu, a také různé aktivity, jako jsou golf, cyklistika nebo turistika.

Další možností je pronájem rodinných domů nebo chatek. Pro ty, kteří chtějí zažít život s místními lidmi, nabízí se možnost pronajmout si pokoj v bed&breakfast. Tyto bed&breakfasty nabízejí výbornou jídlo a pohodlí pro turisty.

Při plánování vaší dovolené v Scottish Highlands však nezapomeňte vzít v úvahu fakt, že některé ubytovatelské služby nabízejí v létě turistům více možností pro vyjížďky a v zimě pro férová lyžování.

V každém případě, Scottish Highlands jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou a krásnou oblast pro jejich dovolenou. Nabízí širokou škálu nejen ubytování, ale i aktivit. Takže hledáte-li něco, co vás uklidní, ukáže přírodu z jiného pohledu a uvolní vaši mysl, Scottish Highlands je pro vás tou pravou volbou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Scottish Highlands


1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Scottish Highlands?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Scottish Highlands jsou letní měsíce červen až srpen, kdy jsou dny nejdelší a počasí nejstabilnější. Nicméně krása Skotska je viditelná v každé roční době.

2. Jak se dostat do Scottish Highlands?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Scottish Highlands, je letadlem na letiště Glasgow nebo Edinburgh a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do Scottish Highlands. Alternativně můžete využít pronájem auta a prohlédnout si krajinu na vlastní pěst.

3. Co mám na sobě v Scottish Highlands?

Na sobě byste měli mít pohodlné oblečení a obuv, která se hodí k horské turistice, a také nezapomeňte na ochrannou přilbu, deštník a pláštěnku.

4. Jaký je nejlepší způsob procházení Scottish Highlands?

Nejlepší způsob procházení Scottish Highlands je pěšky, pokud se rozhodnete pro túru s průvodcem, nebo na kole, pokud si chcete prohlédnout oblast sami.

5. Kde se mohu ubytovat v Scottish Highlands?

V Scottish Highlands najdete mnoho hotelů, penzionů, bed and breakfast a kempů v různých cenových kategoriích. Záleží jen na vašem rozpočtu a preferencích.

6. Jaké jsou největší atrakce Scottish Highlands?

Největšími atrakcemi Scottish Highlands jsou Ben Nevis, Loch Ness, sklářské dílny Isle of Skye a hrad Eilean Donan.


Letenka Spojené království Scottish Highlands


Pokud máte rádi přírodu a nádherné výhledy, pak rozhodně neváhejte a vydejte se na let do Scottish Highlands, které se nacházejí na severu Skotska. Tento region je plný úchvatných scenérií, divokých krajin a historických památek.

Při plánování vaší cesty si zvolte jako výchozí letiště některé z letišť ve Spojeném království, jako například letiště v Londýně nebo Manchesteru. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Skotska za velmi přijatelné ceny. Po přistání v Edinburghu nebo Glasgow můžete pokračovat na sever do Highlandu. Zde můžete pokračovat busem, vlakem nebo si pronajmout auto a vychutnat si krásné výhledy na cestě.

Scottish Highlands jsou domovem pro mnoho ikonických míst, jako například Loch Ness, kde se údajně ukrývá obluda zvaná Nessie. Navštivte také národní park Cairngorms, který je domovem pro některé z nejvzácnějších druhů zvířat ve Skotsku. Tento národní park nabízí krásné pohledy na hory, jezera a lesy.

Další zajímavou zastávkou je město Inverness, které je považováno za hlavní město Highlandu. Město se nachází na ústí řeky Ness a nabízí mnoho historických památek, jako například Invernesský hrad, který byl postaven v 17. století. Přestože se město stále rozrůstá, stále si udrželo svůj historický ráz a atmosféru.

Pokud se chcete vydat ještě dále na sever, najdete zde ještě nádherné pobřeží a menší města s bohatou historií, jako například Thurso a Dornoch. Tyto města jsou ideálním výchozím bodem pro objevování Orknejských ostrovů, které se nacházejí pouhých pár mil od pobřeží.

Výlet do Scottish Highlands je určitě nezapomenutelný zážitek, kde si můžete užít krásné přírody, historických památek a místní kultury. Díky levným letenkám a množství nabídek na ubytování budete moci zažít tento skvělý region za velmi rozumnou cenu. Tak neváhejte, sbalte si své kufry a vydejte se na dobrodružství do skotských Scottish Highlands.


Dovolená Spojené království Scottish Highlands


Pokud hledáte jednu z nejvíce kouzelných oblastí v Evropě, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Scottish Highlands. Tento region se nachází v severním Skotsku a nabízí návštěvníkům naprosto fascinující krajinu, výjimečné kulturní a historické památky a samozřejmě i množství aktivit, které si můžete užít na každém kroku.

Při plánování dovolené v Scottish Highlands je nutné myslet nejen na to, kam se vydat a co si prohlédnout, ale také na to, jakou bude vaše průvodcovská služba a ubytování. Místní průvodcové jsou skutečně vynikající a dokáží Vám pomoci se zorientovat v této krásné oblasti Skotska. A co se týče ubytování, máte na výběr z mnoha možností, chcete-li si užít nadstandardní snídaně a pohodlná lůžka, nebo se raději ubytovat ve skromnějších, ale útulných chatkách.

Skvělým výchozím bodem pro vaši dovolenou v Scottish Highlands je město Inverness, hlavní město regionu. Toto město je skutečně kouzelné a leží na břehu řeky Ness. Inverness je plné života, kde se nachází mnoho historických památek a také spoustu restaurací, kaváren a barů.

V blízkosti Inverness se nachází Loch Ness, kde si můžete prohlédnout zdejší nádhernou krajinu a samozřejmě také Loch Ness Monstera. Loch Ness se také může pochlubit mnoha zajímavými historickými památkami, jako například starobylým hradem Urquhart.

Dalšími krásnými místy, která si můžete na dovolené v Scottish Highlands prohlédnout, jsou malebné vesnice na severozápadě, jako například Portree, Fort Augustus a Mallaig. Tyto vesnice nabízejí krásné výhledy, skvělé jídlo a také možnost poznat místní kulturu a tradice.

A co se týče aktivit na Scottish Highlands, máte mnoho možností. Můžete si zahrát golf na některém z mnoha golfových hřišť, vyrazit na ryby do některé z mnoha řek či jezer, nebo si užít adrenalinovou jízdu na kole nebo na motorkách.

Jestliže hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která je plná krásných míst, kultury a podívaných, Scottish Highlands jsou pro Vás tou pravou volbou. Tato oblast nabízí mnoho zajímavých aktivit, úžasnou gastronomii a neuvěřitelně krásné krajinu, kterou si budete přát znovu a znovu procházet.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky