Najděte nejlevnejší letenky

Surinam Paramaribo

Letenka Surinam Paramaribo


Surinam, ležící v Jižní Americe, je jednou z mála zemí na tomto kontinentu, kterou ještě turisté obvykle přehlížejí. To se ovšem postupně mění a Surinam se stává stále oblíbenějším cílem pro cestovatele, kteří hledají autentické zážitky. Pokud tedy máte chuť objevovat nová místa, měli byste si zakoupit letenku do Paramaribo a vyrazit na dobrodružství do této malebné země.

Letenky do Surinamu

Letecky do Surinamu létá například společnost KLM, která nabízí spojení s jedním přestupem v Amsterdamu. Trasa z Prahy do Paramaribo trvá obvykle 14-16 hodin v závislosti na době přestupu. Další možností je let společností Surinam Airways, avšak tyto lety obvykle mají více přestupů a trvají přibližně 20 hodin. Cena letenky se pohybuje v závislosti na sezóně a dostupnosti, avšak obvykle činí více než 20 000 Kč.

Paramaribo - kouzlo holandského koloniálního dědictví

Paramaribo, hlavní město Surinamu, se nachází na břehu řeky Surinam a nabízí zvláštní směsici kultur a architektury. Hlavně v centru města se můžete setkat s architektonickými památkami, které odkazují na dobu nizozemské koloniální nadvlády. Nejvýznamnějším z těchto budov je Palác prezidenta, který stojí na náměstí Independence Square. Tato budova se stala symbolem nezávislosti Surinamu v roce 1975.

Kromě památek je Paramaribo i místem s bohatým kulturním životem. Ulice jsou plné místních obyvatel, kteří sem chodí za tradičními pokrmy, jako jsou nasi goreng (směs rýže, zeleniny a masa) nebo loempia (tradiční plněná smažená houska). Mimo to zde můžete také ochutnat místní specialitu - surinamské masové kuličky zeleninou a chilli papričkou.

Přírodní krása Surinamu

Surinamové jsou hrdí na svou přírodní krásu, kterou velkou měrou způsobila jejich izolovanost na evropském kontinentu. Krajina Surinamu je plná tropických lesů, pohoří a řek, které nabízí mnoho možnost pro outdoorové aktivity. Vrezervaci Brownsberg můžete podniknout trek po nejvyšším vrcholu, zvaný Sao Paula. Při procházce se dostanete k jezeru, kde je možné koupat se v křišťálově čisté vodě.

Dalším zajímavým místem je oblast v okolí řeky Surinam. Zde se můžete projet po řece a pozorovat volně žijící zvířata, jako jsou krokodýli nebo jaguáři, kteří zde našli svůj domov. Pro milovníky přírody je taktéž doporučeno navštívit Biosférickou rezervaci Central Suriname, která je se svými 1,6 miliony hektarů jednou z největších na světě.

Závěr

Surinam nabízí mnoho zajímavostí a výzvou je objevování míst, které nejsou již přeplněné turisty. Pokud hledáte zemi s jedinečnou přírodou a kulturou, Surinam by mohl být tou správnou volbou. A jak již víte, letenka do Paramaribo nemusí být záležitostí neřešitelnou.


Ubytování Surinam Paramaribo


Surinam je malá jihoamerická země, která se nachází mezi Guayanským pohořím, Brazilskou Amazonií a Karibským mořem. Její hlavní město, Paramaribo, nabízí návštěvníkům bohaté kulturní dědictví, pestrou architekturu a přírodní krásy. Pokud se chystáte do Surinamu a hledáte ubytování v Paramaribu, máme pro vás několik tipů.

Hotely

Paramaribo má poměrně velký výběr hotelů v různých cenových kategoriích. Nejznámější jsou pravděpodobně hotel Torarica Resort & Casino a Royal Torarica. Tyto hotely nabízejí vysokou úroveň služeb a komfortní ubytování. Mezi další oblíbené hotely patří Hotel Krasnapolsky, Eco Resort Inn a Residence Inn. Pokud hledáte levnější ubytování, můžete zkusit například Hotel Babylon, Hotel Palacio nebo Hotel Botopasi.

Guesthousy

Pokud preferujete menší a pohodlnější ubytování, můžete se rozhodnout pro guesthouse. Tyto malé hotely nabízejí příjemné a útulné pokoje a zejména perspektivný personál. V paramaribském centru najdete například Guesthouse Zin & Grandioos, Guesthouse Holland, Guesthouse Albergo Alberga a Guesthouse De Kleine Historie.

Apartmány a penziony

Další variantou jsou apartmány a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít větší míru soukromí a nezávislosti. Mezi oblíbené apartmány patří Apartment Cozy Corner, Apartment David, Apartament City Inn a Studio 82.

Kempy

Pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě, existují kempy. V Surinamu je mnoho krásných přírodních lokalit, které jsou ideální pro kempování. Mezi nejoblíbenější kempy patří Jungle Dome, Bergendal Adventure Center a Danpaati River Lodge.

Surinam je krásnou zemí s bohatou kulturou a osobitým kouzlem. Pokud se chystáte do Paramariba, zvolte si ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný guesthouse nebo romantický apartmán, zážitek z vašeho pobytu bude nezapomenutelný.


Počasí Surinam Paramaribo


Surinam je malá země v jižní části Jižní Ameriky, jejímž hlavním městem je Paramaribo. Jednou z charakteristických vlastností této oblasti je vlhké tropické podnebí, které se vyznačuje vysokou teplotou, vysokou vlhkostí a občasnými dešti.

V Paramaribu se počasí může velmi rychle změnit. Ráno bývá obvykle slunečno a teplota se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia. Odpoledne se ale mohou objevit silné deště, často doprovázené bouřemi a vichřicemi. Tyto deště jsou často velmi intenzivní a mohou trvat několik hodin.

V období dešťů, které se v Paramaribu vyskytují od května do srpna, se množství srážek může výrazně zvýšit. To může vést k menším povodním a ztíženému cestování. V zimním období, které trvá od listopadu do února, jsou srážky méně časté.

V průběhu celého roku se v Paramaribu vyskytují vysoké teploty. Průměrná teplota se pohybuje mezi 26°C a 28°C. V noci se teplota obvykle snižuje až na 23°C. Vzhledem k vysoké vlhkosti se může během dne cítit mnohem tepleji, než jak ukazuje teploměr.

V oblasti Paramariba se často objevují i silné větry, které mohou v zimním období dosahovat rychlosti až 60 km/h. Tyto větry jsou často spojené s výskytem bouřek a přinášejí s sebou výrazné ochlazení.

Závěrem lze konstatovat, že počasí v Surinamu, a zejména v Paramaribu, se vyznačuje vysokou teplotou, vysokou vlhkostí a občasnými dešti. Při cestování do této oblasti je proto důležité být připraven na různé podmínky a reagovat na změny počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Surinam Paramaribo


Seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Surinamu a jeho hlavního města Paramaribo:

1. Jaká je předpověď počasí v Surinamu a Paramaribu?
Odpověď: Počasí v Surinamu je tropické s vysokou vlhkostí. Průměrná teplota v Paramaribu se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia, ale může být vyšší během dešťového období, které trvá většinou od května do srpna.

2. Jaké jsou hlavní památky v Paramaribu?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Paramaribu patří Stará Synagoga, Fort Zeelandia, Jules Wijdenbosch Bridge, Neveh Shalom Synagogue a národní muzeum Surinamu.

3. Jak se dostat z letiště do centra města Paramaribo?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z mezinárodního letiště Johan Adolf Pengel do centra města Paramaribo, je taxíkem. Cesta trvá přibližně hodinu a cena se pohybuje okolo 70-80 USD.

4. Jaký je úřední jazyk v Surinamu a Paramaribu?
Odpověď: Úředním jazykem v Surinamu a Paramaribu je nizozemština. Místní obyvatelé mluví také kreolskou angličtinou, srananskou tongo, hindštinou a jinými místními jazyky.

5. Kdy je ideální doba k návštěvě Surinamu a Paramariba?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Surinamu a Paramariba je období od března do června, kdy jsou nižší teploty a menší pravděpodobnost dešťových srážek. Během období dešťů se může stát, že některé aktivity nebo památky budou uzavřené kvůli záplavám nebo jiným povodním.

6. Jaké jsou dopravní možnosti v Paramaribu?
Odpověď: V centru Paramariba se můžete pohybovat pěšky, ale je také možné využít místní taxislužby nebo pronajmout si auto. Dále existuje také místní autobusová doprava.

7. Jaké jsou nejlepší místa k nákupům v Paramaribu?
Odpověď: Mezi nejlepší místa k nákupům v Paramaribu patří Centrum, které je největším nákupním centrem v zemi, nebo tržnice Kwattamarkt, kde můžete najít různé místní suvenýry a speciality.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Paramaribu?
Odpověď: V Paramaribu a okolí je k dispozici široká škála ubytování od luxusních hotelů a apartmánů až po levnější hostely a penziony. Nejlepší místa pro ubytování se nacházejí v centru města poblíž hlavních památek a nákupních center.


Dovolená Surinam Paramaribo


Surinam je malá země umístěná v jihoamerickém středu, která má co nabídnout cestovatelům, kteří hledají dobrodružství a exotickou atmosféru. Paramaribo je hlavním městem této země a je fascinujícím blendem kultur, vyzařujícím koloniální nádech a jasným vlivem afrických a indiánských kultur. Pokud hledáte nové a neobvyklé destinace, Surinam by mohl být ten správný výběr pro Vaši příští dovolenou.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Paramaribu je největší dřevěná svatyně hinduismu v oblasti - Arya Dewaker. Tato budova, nazvaná podle hinduistického boha slunce, byla postavena starodávnými technikami a zdobena ornamenty a barevnými obrazy, včetně soch bohů a posvátných předmětů. Prohlédnout si tuto stavbu určitě stojí za to.

Další atrakcí jsou historické památky někdejší nizozemské koloniální éry. Hlavní třída na Paramaribu, která je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO, je plná barevných koloniálních budov a oblíbených kaváren, které nabízejí tradiční holandské dorty a zákusky, jako je Appeltaart a Stroopwafels. Kousek od těchto památek se nachází dopravčí centrum města, kde můžete odpočinout na velikém náměstí, přičemž tu můžete posedět a uprostřed města si vychutnat atmosféru.

Surinam je také známý pro své mnoho přírodních parků. V oblasti nalezneme například Brownsberg Nature Park, kde si můžete vychutnat trekking a pozorování zvířat. Také se zde nachází mnoho vodopádů a místa koupání.

Navštivte zde také historický Fort Nieuw Amsterdam, který býval velmi strategickým místem pro obranu Surinamu. Pokud milujete přírodu, můžete také navštívit místní řeky, vodopády a tajuplné bažiny. V okolí města najdete také mnoho obchodů tradičního umění, kde si můžete koupit unikátní suvenýry jako například kraslice a náhrdelníky z místních přírodních materiálů.

Přestože Surinam není tak známými turistickou destinací jako ostatní země, jako jsou například Brazílie nebo Kolumbie, nabízí stále mnoho volnočasových aktivit a lákavých turistických destinací, a to včetně hlavního města Paramaribo. Vyzkoušejte exotickou a fascinující zemi Surinam a užijte si dovolenou na plno.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky