Najděte nejlevnejší letenky

Zambie Národní park Mpika

Dovolená Zambie Národní park Mpika


Zambie je stát v jižní Africe, který je pro svou neuvěřitelně rozmanitou přírodu a divokou zvěř velmi oblíbeným turistickým cílem. Mezi nejkrásnější místa patří bezesporu Národní park Mpika, který se nachází v severovýchodní oblasti země, blízko hranice s Tanzanií.

Národní park Mpika je rozlehlým územím, které zahrnuje převážně lesy a trávníky, a který je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat. Mezi nimi jsou například sloni, nosorožci, lvi, gepardi, hyeny, antilopy, buvoli a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je mezi červencem a říjnem, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování zvířat. Můžete se vydávat na safari a pozorovat zvířata přímo v jejich přirozeném prostředí, což je zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Pokud nechcete trávit celý den v safari voze, můžete se vydat na výlet pěšky nebo na kole po okolí parku. Navštivte například řeku Luangwa, která protéká celým parkem a kde můžete pozorovat krokodýly, hrochy a mnoho druhů ptáků.

V parku se nachází i několik kempů a ubytování, které vám umožní prožít náročnou a dobrodružnou dovolenou v srdci divočiny. Ubytování v osadě Nsefu je například ideální pro ty, kteří hledají autentický zážitek. Osada se nachází na okraji parku a nabízí ubytování v tradičních chatách, které mají výhled přímo na řeku Luangwa.

Návštěva Národního parku Mpika je bezesporu jedním z nejkrásnějších zážitků, které můžete v této části Afriky zažít. Připravte se na neuvěřitelná dobrodružství a poznejte krásu přírody, která vás naprosto uchvátí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mpika


1. Jak se dostanu do Národního parku Mpika?
- Park se nachází v severní části Zambie. Nejlepší je použít vlastní dopravu nebo se spojit s místním cestovním agentem na organizování cesty a transferu do parku.

2. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Národním parku Mpika?
- V parku můžete vidět žirafy, slony, buvoly, impaly, kočkovité šelmy (lví, leopardi), hyeny, prasata, krokodýly a velkou řadu druhů ptáků.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Mpika?
- K dispozici jsou safari na divoká zvířata, projížďky na koních, procházky s průvodcem, birdwatching a rybolov.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Mpika?
- Nejlepší období pro návštěvu parku je od června do září, kdy je suché období a dobře viditelné divoké zvířata.

5. Musím vyžadovat určitá očkování před návštěvou Národního parku Mpika?
- Je doporučeno, aby turisté byli očkováni proti žluté zimnici a měli aktualizované očkování proti tetanu a hepatitidě A a B.

6. Kde mohu najít ubytování v Národním parku Mpika?
- V parku jsou k dispozici kempy, stany a chaty na přespání. Mnoho turistických agentur nabízí také ubytování v blízkosti parku.

7. Jaké jsou pravidla pro chování při setkání s divokými zvířaty v Národním parku Mpika?
- Turisté by měli dodržovat pravidla ochrany a udržování bezpečnosti. Musí se držet svých vozidel a při setkání s divokými zvířaty se držet klidu a zůstat v bezpečné vzdálenosti. Je zakázáno krmit a dotýkat se zvířat.


Letenka Zambie Národní park Mpika


Pokud patříte mezi milovníky konzervace přírody a cestování, pak byste určitě neměli minout návštěvu Zambie a národní park Mpika.

Letenka do této oblasti vás zavede do srdce africké divočiny, kde můžete zažít něco opravdu nezapomenutelného. Národní park Mpika se rozkládá na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat. Můžete zde například spatřit slony, levharty, gepardy, nosorožce, hrochy, krokodýly, gazely a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je od června do října, kdy je suché počasí a zvířata se shlukují u vodních zdrojů. Pokud máte štěstí, můžete se dokonce účastnit safari a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Kromě pozorování zvířat si v národním parku Mpika můžete užít další zajímavé aktivity. Zkusit si můžete například jízdu na slonovi, rafting na řece Luangwa nebo pěší túry v nádherné krajině.

Letenky do Zambie a národního parku Mpika se dají sehnat za velmi přijatelné ceny a jsou k dispozici od několika leteckých společností. Je třeba ale brát v potaz, že ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti letů.

Pro lepší představu o této oblasti si můžete prohlédnout fotografie a videa z této krásné lokality. Zároveň je dobré se před cestou informovat o možnostech ubytování a stravování.

Návštěva národního parku Mpika v Zambii je jedinečný zážitek, který jistě ocení každý cestovatel. Vydejte se na dobrodružný výlet do této oblasti a odhalte krásy afrického kontinentu.


Ubytování Zambie Národní park Mpika


Zambie je země plná národních parků a úchvatných přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších parků v zemi je Národní park Mpika, který se rozkládá na ploše více než 4 600 km². Tento park má bohatou a rozmanitou floru a faunu, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a zvířat.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Mpika, máte několik možností. Na území parku najdete několik lodžií, které nabízejí ubytování ve stylu safari. Tyto lodžie jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby náročných cestovatelů, kteří v parku hledají klid a relaxaci. Většina lodžií nabízí moderní vybavení jako klimatizaci, privátní koupelnu a výhled na okolní krajinu.

Další variantou ubytování v Národním parku Mpika jsou kempy a chatky. Tyto druhy ubytování jsou vhodné pro cestovatele, kteří hledají levnější a autentičtější způsob, jak prožít dovolenou. Kempy jsou obvykle vybaveny základním vybavením jako toaletami a sprchami. Chatky jsou pak podobné jako kempy, ale mají větší pohodlí, nicméně stále si musíte dávat pozor na zvířata ve vašem okolí.

V Národním parku Mpika se nachází několik míst, která určitě stojí za návštěvu. Kromě rozmanitých divokých zvířat, jako jsou sloni, lvi, leopardi a gepardi, můžete navštívit také neuvěřitelně krásné vodopády a jezera. Toto místo je velice klidné a uklidňující.

Při návštěvě Národního parku Mpika si také můžete vychutnat místní kuchyni, která je velice chutná a zdravá. Místní kuchaři ji připravují tradičním způsobem a používají přitom jen místní ingredience.

Pokud plánujete návštěvu Zambie a Národního parku Mpika, určitě si dopředu zajistěte ubytování. Vzhledem k velkému zájmu o toto místo není vždy snadné sehnat ubytování na poslední chvíli. Proto doporučujeme si ubytování zarezervovat dopředu, abyste si mohli plně vychutnat svou dovolenou v této nádherné zemi.


Počasí Zambie Národní park Mpika


Národní park Mpika se nachází v severní části Zambie a zaujímá plochu přibližně 6 000 čtverečních kilometrů. Tento chráněný prostor je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, hyen, gepardů a buvolů, a je také bohatý na různé druhy ptáků.

Vzhledem k poloze parku v oblasti savan a lesů je počasí v této oblasti velmi různorodé. Park se nachází v oblasti subtropického podnebí, což znamená, že existují dvě roční období: suché a deštivé.

Suché období, které trvá od května do října, je charakterizováno velmi malým množstvím srážek a vysokými teplotami. Průměrná teplota v tomto období je kolem 30 stupňů Celsia a může se dokonce dostat až na 40 stupňů. Toto období se často nazývá „zimou“, protože teploty jsou stabilnější a mírnější než v dalších částech roku.

Deštivé období, které sahá od listopadu do dubna, na druhé straně přináší obrovské množství srážek. V průměru tato oblast dostává asi 1 000 milimetrů srážek ročně. Průměrná teplota v tomto období činí 25 stupňů Celsia, ale během deštivých dnů může být mnohem nižší.

Období dešťů je ideální pro pozorování zvířat. Řeky se zvětšují a zvířata se více potulují. Nicméně mohou nastat náročnější podmínky pro cestování v parku, protože mnoho cest se může stát nesjízdných v důsledku silného deště.

Zaměření na ochranu přírody a zvířat v parku ovlivňuje i místní klimatické podmínky. Plánování návštěvy v parku by mělo být pečlivě zvažováno v závislosti na cílech návštěvy a sezóně.

Celkově lze říci, že počasí v Národním parku Mpika je velmi různorodé a závisí na ročním období. Návštěvníci by měli plánovat svou návštěvu v závislosti na tom, zda chtějí pozorovat zvířat v suchém období nebo využít deštivého období. Všechny návštěvníky však nutně ovlivní ochrana přírody, která je tak důležitá pro udržení unikátních ekosystémů v parku.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky