Najděte nejlevnejší letenky

Burkina Faso Důmes de Fabedougou

Letenka Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Letenky do Burkiny Faso jsou dostupné ve většině cestovních kancelářích a na internetu. Pokud hledáte unikátní zážitek, určitě byste neměli vynechat Důmes deFabedougou - největší přírodní památku v zemi.

Důmes deFabedougou jsou skalní útvary, které jsou ve tvaru běhounů - zvířat, která se vyskytovala v tomto regionu. Tyto útvary jsou úchvatné především svým tvarem i barvou, což je důvod, proč jim lidé říkají "zvířecí hory".

Lokalita se nachází v provincii Houet a můžete ji navštívit po celý rok. Nejlepší doba k návštěvě je však v lednu a únoru, kdy je zde deštivé období a Důmes deFabedougou se promění v nádhernou zelenou krajinu.

Abyste se k tomuto přírodnímu divu dostali, musíte se vydat na cestu do města Banfora, které je od hlavního města Ouagadougou vzdáleno přibližně 365 kilometrů. Odtud je to už jen krátká cesta do vesnice Fabedougou, která leží v těsné blízkosti této přírodní památky.

Nezapomeňte, že návštěva Burkiny Faso vyžaduje zvláštní opatření. Měli byste se vždy řídit pokyny místních úřadů a zajistit si cestovní pojištění, zdravotní očkování a platné vízum.

Důmes deFabedougou jsou skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat méně známé ale zato o to fascinující africké přírodní divy. Pokud se rozhodnete tuto památku navštívit, určitě nebudete litovat.


Dovolená Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Burkina Faso je země, která se nachází v západní Africe a nabízí cestovatelům mnoho krás, které stojí za to objevit. Mezi nejvýznamnější z nich patří národní parky, tradiční vesnice a kulturní památky. Nicméně, pokud hledáte místo pro relaxaci uprostřed přírody, tak nejlepší volbou pro vás by mohly být Důmes de Fabedougou.

Důmes de Fabedougou jsou husté lesy s kopcemi, které se nachází na severozápadě Burkina Faso a nabízejí návštěvníkům neuvěřitelně krásné scenérie a útočiště všeho druhu divokých zvířat. Místo je ideální pro turisty, kteří chtějí prožít dovolenou v klidném a přírodním prostředí.

Tento park byl vytvořen v roce 2004 a pokrývá přibližně 2700 hektarů. Uvnitř parku se nachází rozmanité množství rostlinných druhů, včetně kaučukovníků, akácií, baobabů a mnoha dalších. Důmes de Fabedougou také hostí různé druhy divokých zvířat, jako jsou sloni, buvoli, krokodýli a řada druhů opic.

Vstup do parku je povoleno jen s průvodcem, což by mělo zajistit bezpečnost návštěvníků a zároveň ochranu životního prostředí. Průvodci jsou pro turisty dostupní přímo u vstupu do parku.

Kromě procházek po parku můžete také navštívit blízké vesnice a poznat život místních obyvatel. Zde najdete tradice, zvyky a rituály lidí, kteří žijí v této oblasti již po mnoho generací. Zájemci si také mohou požádat o tradiční tanec a hudbu, které představují jinou formu kulturního turismu.

Důmes de Fabedougou jsou důkazem toho, že Burkina Faso má mnoho přírodních krás k objevení. Pokud hledáte klidné a uměřené dovolené, doporučujeme vám se vydat do této malebné přírodní oázy a poznat bohatství kulturních a přírodních krás této země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Důmes de Fabedougou


1. Co jsou Důmes de Fabedougou?

Důmes de Fabedougou jsou geologické útvary v oblasti jihozápadního Burkiny Faso. Jedná se o řadu výrazných pískovcových skalních útvarů, které vytvářejí charakteristickou krajinnou scenérii.

2. Jak se dostanu k Důmes de Fabedougou?

Důmes de Fabedougou se nacházejí v oblasti Banzon, vzdálené přibližně 210 km od hlavního města Ouagadougou. Na místě se nachází turistické centrum, kde si můžete najmout průvodce a vstoupit do oblasti.

3. Je nutné mít při návštěvě Důmes de Fabedougou průvodce?

Ano, při návštěvě Důmes de Fabedougou je povinné mít průvodce. Turistické centrum v oblasti nabízí služby průvodců, kteří vám poskytnou potřebné informace o oblasti a zajistí vaši bezpečnost.

4. Jaké další turistické aktivity jsou v oblasti okolo Důmes de Fabedougou k dispozici?

Kromě návštěvy Důmes de Fabedougou je v oblasti okolo Banzonu k dispozici řada dalších aktivit. Můžete si například prohlédnout tradiční africké vesnice, navštívit místní trhy a ochutnat místní speciality. Oblast je také populární pro turistické výlety na koních či pěší túry.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Důmes de Fabedougou?

Ideálním obdobím pro návštěvu Důmes de Fabedougou je období sucha, které trvá od listopadu do března. Během této doby jsou teploty mírné a neprší tolik, což zaručuje nejlepší podmínky pro průzkum oblasti. V období dešťů, které trvá od června do září, může být oblast obtížnější k průzkumu kvůli náročným terénním podmínkám a zvýšenému riziku záplav.


Počasí Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Burkina Faso je zemí nacházející se v západní Africe. Toto území, bohužel trpí celoročními suchy, které se projevují jako sucho období a deštivé období. Jedno z míst, které se nachází v Burkina Faso a má specifické podnebí jsou Důmes de Fabedougou.

Důmes de Fabedougou jsou hory nacházející se v západní části Burkina Faso a tvoří středobod svého vlastního ekosystému. Toto místo je významné svou krásnou krajinou a podnebím. Důmes de Fabedougou procházejí tropickým klimatem a téměř celý rok ho sužuje horko a sucha.

Během deštivého období se však situace zlepšuje, když se počasí změní, a suché údolí se promění v idylickou krajinu. Vegetace se vrací a poskytuje život pro původní obyvatele těchto kopců a kaňonů. V tomto období se tradiční taneční a hudební kultura rozvíjí díky mnoha kulturním setkáním a oslavám.

Během období sucha většina přírody usychá a fauna utíká hledat vodu jinde. Období sucha se nachází mezi říjnem a květnem, kdy teploty vystoupí až na 40°C a srážky se téměř nevyskytují. Přesto je zde stále důležitá vegetace v podobě akácií a křovin, které poskytují stín a útočiště pro zvířata. Je také důležité zmínit, že místní obyvatelé dokázali vytvořit zdroje vody v suchých obdobích s pomocí kamenných přehrad a studní.

Celkově je počasí v Důmes de Fabedougou proměnlivé a ovlivňuje zdejší zdroje potravin a vodu. Mohou se zde vyskytnout krátkodobé lijáky nebo silné bouře, ale i takové situace působí jako bohatství pro tuto lokalitu v suchých obdobích.

Vzhledem k podnebí tohoto regionu musí být zvířata, rostliny a lidé stále přizpůsobovány měnícím se podmínkám. Místní obyvatelé v této oblasti by měli být podporováni a respektováni za jejich schopnost přizpůsobit se těmto podmínkám a zachovat toto místo jako své dědictví a neocenitelný zdroj pro budoucí generace.


Ubytování Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Burkina Faso není turistickou destinací známou široké veřejnosti, ale stále více cestovatelů objevuje krásy této africké země. Mezi největší turistické atrakce patří jižní část země s přírodními parky a vodopády, ale i sever s pouští a tradičními vesnicemi. Pokud hledáte neobvyklé ubytování, které vám poskytne pocit autentičnosti a zároveň pohodlí, může být vaší volbou Domes de Fabedougou.

Domes de Fabedougou jsou jedinečné ubytování ve střední části Burkina Faso. Nachází se zhruba 60 km od hlavního města Ouagadougou a 15 km od města Koudougou. Jedná se o ekologickou vesničku s několika domy ve tvaru kupolí, které jsou postaveny z místní hlíny a doplněny dřevěnými prvky. V interiéru najdete pohodlné postele s moskytiérami a společnou koupelnu.

V Domes de Fabedougou se můžete cítit jako v tradiční africké vesnici, ale s moderním vybavením. K dispozici je venkovní kuchyně, kde si můžete připravovat jídlo, nebo se nechat strhnout místními kuchaři, kteří pro vás připraví speciality z Burkina Faso. V areálu ubytování najdete také bazén, kde si můžete zchladit po aktivitách v okolí, a společenskou místnost, kde se můžete setkat s ostatními hosty.

Domes de Fabedougou jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají blízký kontakt s místní kulturou. V okolí najdete tradiční vesnice, kde můžete navštívit místní trhy, zúčastnit se obřadů a poznat každodenní život místních obyvatel. Nedaleko ubytování se nachází také národní park Kabore Tambi, kde můžete pozorovat zvířata jako jsou sloni, lvi, kočkovité šelmy a mnoho dalších.

Domes de Fabedougou jsou ekologické ubytování, které dbá na ochranu přírody i místní kultury. Využívají obnovitelné zdroje energie a podporují místní komunitu. Ubytování je vhodné pro jednotlivce i skupiny a poskytuje možnost uniknout ze stereotypu běžného turistického ruchu.

Pokud hledáte netradiční, ale zároveň pohodlné ubytování v Burkina Faso, Domes de Fabedougou jsou skvělou volbou. Nabízejí autentický zážitek, který vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky na krásy této africké země.


Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Záruka nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejvýhodnější lety po celém světě

Obstarajte si nejlevnější letenky do místa, které vás očarují svou krásou nebo unikátností.

Objevit letenky